Військові НАТО навчаться в українців витривалості [ Редагувати ]
На Яворівсьому полігоні напередодні стартував другий етап міжнародних військових навчань. Тренуватимуть українських піхотинців - досвідчені інструктори США, Канади та Литви.
Чого навчатимуть і чого готові самі навчитися в українських військових - дізнавалася Христина Гашенко.
На плацу Міжнародного центру миротворчості та безпеки - українські військовослужбовці, а також їхні колеги зі США, Канади та Литви.
Тренувати 5 батальйонів українських піхотинців будуть майже 400 американців, 200 канадійців та 16 литовців. Це перші навчання, під час яких міжнародні інструктори працюватимуть саме з військовими Збройних сил. Досі на Яворівському полігоні тренували тільки бійців Нацгвардії.
"Будуть проходити підготовку тільки військовослужбовці-контрактники, які в подальшому будуть проходити службу, а не ті військовослужбовці, які через деякий період часу звільнюються.
Цей підрозділ після підготовки він буде цілісно застосовуватись в зоні АТО чи у проходження, виконанні інших задач", - говорить Анатолій Пушняков, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України.
Українські військові вчитимуться наступати та оборонятися. А ще - керувати подарованими США двома контр-батарейними радарами. Ця техніка може визначити вогневі позиції мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника на відстані 24 кілометрів.
Таких радарів на передовій досі не було. Іноземні дипломати, які прийшли на старт навчань, кажуть: ці навчання - ще одне свідчення підтримки України на міжнародному рівні.
"Ця місія ставить дві цілі. Одна - це наш моральний і політичний обов'язок підтримати Україну в її боротьбі. А інша - друга ціль - це реформування українських Збройних Сил і наближення їх до стандартів НАТО", - говорить Марюс Януконіс, надзвичайний і повноважний посол Литовської республіки в Україні.
"Присутність наших військових, в нашому випадку - довгострокова присутність до березня 2017 року, присутність нашого адмірала Елвіса тут - це ознака поважної, постійної, тривалої солідарності з українським народом", - говорить Роман Ващук, надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні.
Іноземці хоч приїхали сюди ділитися досвідом - втім готові і самі вчитися. Кажуть, в українських колег хотіли б перейняти навички ведення боїв в умовах АТО, а ще - повчитися їхньої організованості та витривалості.