Під Києвом землю бійців АТО віддали чиновникам [ Редагувати ]
Заарештувати 6 гектарів землі у власному селі вимагають у суду жителі Горенки, що на Київщині. Люди запевняють: чиновники, які мали надати землю учасникам АТО, поділили ласий шмат між собою. Деталі дізнавалася Наталія Савченко.
Під стінами Києво-Святошинського районного суду - кілька десятків людей. Жителі Горенки прийшли розповісти служителям Феміди, як у їхньому селі надають ділянки ветеранам АТО.
Син Володимира Кочерги нині воює на Донбасі. А сам Володимир "атакує" сільраду Горенки. Вибиває землю, на яку Кочерга молодший має першочергове право, як поранений ветеран АТО.
"Після госпіталя йому дали там 15 днів начебто як реабілітаційного періоду і він в цей час писав заяву. І відповідь приходила, що землі немає", - розповідає житель Горенки, батько учасника АТО Володимир Кочерга.
Тобто земля є, от тільки на всіх її не вистачає. Два роки тому сільрада Горенки погодилась роздати ветеранам цілих шість гектарів. Їх розбили на 64 ділянки. І визначили щасливих власників. Та тільки атошників серед них - аж п'ять. Решта - місцеві чиновники, депутати та члени їхніх родин.
Ось те саме поле, за яке і зчинилася боротьба. Більшість ділянок досі вкрита бур'янами. Але на кількох уже йде будівництво. Наприклад, це обійстя, згідно з кадастровою картою, облаштовує родина водія Горенської селищної ради.
До Києва звідси - лише сім кілометрів. Земля тут коштує від п'яти тисяч доларів за сотку. Місцеві кажуть: не дивно, що люди, які засідають у сільраді, не встояли перед спокусою.
"Бухгалтер селищної ради, син депутата Стегнюк отримав, голова земельної комісії сам собі виділив, син депутата Кривда, який перебуває за кордоном, дружина члена виконкому, син голови бухгалтера селищної ради Бойко, депутат Федосенко, сестра голови Гурневич", - перераховує житель Горенки, активіст Олександр Мальчевський.
"Голова сільської ради роздав все це депутатам без рішення громади. Без усяких дозвільних документів", - каже жителька Горенки Людмила Іванівна.
Сільрада не йде на контакт ані з журналістами, ані з громадою. Голова, за словами селян, на робочому місці не з'являється. А його заступниця стверджує, що земельні питання поза її компетенцією.
Поліція відкрила кримінальне провадження проти Горенської селищної ради за підозрою у зловживанні службовим становищем. Але як довго триватиме слідство - ніхто не знає. До суду люди прийшли з останньою надією. Кажуть: якщо суд терміново не накладе на ці наділи арешт, то потім повернути їх громаді стане практично неможливо. Нові власники масово виставляють землю на продаж.