Біля Канівського заповідника Кабмін погодив будівництво електростанції [ Редагувати ]

Державне підприємство "Укр-гідро-енерго" розморозило радянський недобуд Канівську гідро-аку-мулювальну електростанцію. Як збираються реалізувати проект в матеріалі наших кореспондентів.
Гори, ліс, Дніпро. Це одне з унікальних місць центральної України Канівські гори. Журналіст Дмитро Іванов проводить екскурсію селом Бучак.
Незабаром цей пейзаж можуть доповнити труби, величезний басейн і турбіни Канівської гідроакумулюючої електростанції це нереалізований проект радянських енергетиків. Про нього згадали в 2007. А в 2013 Кабмін затвердив проект будівництва. Відтоді держпідприємство "Укргідроенерго" шукає гроші на його реалізацію.
"Намальоване зеленим активне втручання в ландшафт, а синім опосередковане втручання в ландшафт на цій карті ми бачимо, що пам'ятка знищується", - сказав Дмитро Іванов, журналіст.
У міжнародних банків, під держ-гарантії, енергетики просять мільярд євро. На ці гроші в Канівських горах побудують величезне водосховище. Туди з Дніпра планують закачувати воду, щоб спускати назад зі стометрової висоти, виробляючи електроенергію. Активісти впевнені: майбутня ГАЕС потенційно небезпечне підприємство. Адже після аварії на Чорнобильській АЕС Канів входить до 4 зони відчуження.
"Банку води давайте візьмемо, на сиплемо туди мул пісочок, якщо ми з неї переллємо, а потім назад вильємо, звичайно буде перемішування цих пластів води, і звичайно, з мулом буде піднято радіоактивні елементи", - сказав Яків Прогнимак, громадський активіст, Директор КП "Туристичний інформаційний центр міста Канева"
Під загрозою і територія Канівського природного заповідника. Штучна течія розмиє легендарні Зміїні острови. Та й глиноземні гори можуть просто поплисти, знищивши канівське узбережжя, - непокоються біологи.
Проте, в районі вже відбулися слухання про можливість будівництва ГАЕС. Вона необхідна державі, заявляють в Укргідроенерго
"Буде зменшено кількість пуском блоків теплових електростанцій при роботі Канівської ГАЕС, що дозволить заощадити імпортовані енергоресурси такі як газ і вугілля. Це близько 120 млн. Кубометрів газу на рік і півмільйона тон імпортованого вугілля. разі аварійної ситуації, станція зможе протягом 3-5 хвилин розкрутити повністю потужність своїх гідроагрегатів, таким чином дати енергію в систему", - сказав Юрій Литвиненко, заступник гендиректора з перспективного розвитку ПАТ "Укргідроенерго"
Напередодні міжнародні банки підтвердили, що готові виділити кредит на будівництво Канівської ГАЕС, кажуть енергетики. І вже відправили листи про підтримку проекту у Кабмін.