На Закарпатті через повінь затопило майже сотню будинків [ Редагувати ]

Повінь на Закарпатті. За останні три дні в області випала двомісячна норма опадів. Підтоплені майже сотня будинків у п'яти районах. Рівень води в річках піднявся до загрозливих позначок. Масштаби паводка оцінили наші регіональні кореспонденти.
В Ужгороді найбільший паводок за останні десять років. Рівень води в річці Уж піднявся на чотири метри. Алевтина переїхала жити на Закарпаття із Донецька, таку велику воду бачить уперше.
"Не бачила таку бурхливу воду в своєму житті з такою швидкістю, це взагалі. Але будемо сподіватися, що дощі скоро зупиняться", - каже Алевтина Мовчан, жителька міста Ужгород.
Двадцять будинків на вулиці Учительській підтоплені, розлився місцевий канал. Води подекуди по коліно. Пройти тут можна лише в резинових чоботях. Наталія Куруц у розпачі, щойно відремонтували перший поверх будинку і його підтопило.
Рятувальники відкачують воду. Працюють вони не лише в Ужгороді. Усього по області підтопило майже сотню дворових господарств. Переважно розливалися невеликі потічки через захаращеність, кажуть рятувальники. Рівень води у великих річках піднявся подекуди до п'яти метрів, але від розливу ріки в берегах стримують дамби.
"Були у нас великі опади за дві доби у нас випало понад 160 міліметрів, що складає двохмісячну норму. На даний час опади практично по всій області припинилися, але є суттєве підняття води у річках", - Роман Гудак, начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.
У місті Свалява вода пошкодила опору мосту, він просів на півтора метра. Дорога тут перекрита, раніше нею їздили до присілка Бистрий, тепер доведеться об'їжджати.
А ще через опади та вітер на трасі "Київ-Чоп" дерево впало на машину, нині пасажир у лікарні. За прогнозами, пік паводкової хвилі в Ужгороді мине сьогодні надвечір. У Хустському та Іршавському районах лише завтра в обід. За прогнозами, вода може підтопити теплиці в селі Заріччя, де городи жителів знаходяться в місцях, відведених під заплаву. Катастрофічних наслідків листопадової повені рятувальники не передбачають.