Ірина Геращенко сподівається на продовження санкцій проти Росії (ексклюзив) [ Редагувати ]

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко
1. Почему опять безрезультатно закончилась встреча в Нормандском формате - на этот раз в Минске и на уровне министров иностранных дел? Вообще верите ли вы в то, что в ближайшем будущем удастся согласовать Дорожную карту по выполнению Минска?
По-перше, треба відзначити те, що за наполяганням української сторони вперше під час зустрічі у нормандському форматі міністрів закордонних справ ключовою була саме гуманітарна тема. І схоже, це стало великою несподіванкою для представника Російської Федерації, які звикли гуманітарну тему відкладати в якийсь 105 ящик і приділяти цьому третьосортну увагу. Хоча це неправильно.
А що стосується того, що не вдалося домовитись про дорожну карту, то апріорі ще перед цією зустріччю представники України заявили, що ми будемо наполягати на тому, що має бути виконання Мінських угод почергове і перше, очевидно, це був безпековий блок, друге - гуманітарний і потім тільки в послідовності можна переходити до політичного блоку Мінських угод.
Ми дякуємо нашим партнерам по нормандському формату - Німеччині та Франції, які так само усвідомлюють можливість саме безпекового і гуманітарного блоку. Саме з гуманітарного блоку почав цю непросту зустріч головуючий, міністр закордонних справ Німеччини пан Штанмайер.
Але російська делегація наполягала на тому, що давайте обговоримо тільки політичний блок і очевидно відразу, що приїхала без особливого бажання узгоджувати позиції по дорожній карті.
Тому коли сторони апріорі з'їжджаються, не маючи точок дотику, це говорить про те, що не можна було б таку карту там і затвердити.
2. Что может заставить боевиков и Россию выполнять хотя бы самые чувствительные обязательства по Минску - по прекращению огня и освобождению заложников?
В першу чергу тиск. Тиск всього світу в тому числі через санкції на країну-агресора до тих пір, доки вона не припинить свої агресивні дії чи то в Україні, чи то в Сирії.
Очевидно, що сьогодні ми бачимо що Росія "відморозилася" у виконанні Мінських угод і, очевидно, що вона сподівається, очікує - нову адміністрацію в США, чомусь вважаючи, що США можуть змінити позицію по відношенню до РФ, хоча очевидно, що позиція цієї країни не змінюється в залежності від адміністрації.
Весь світ цивілізований захищає права людини, повагу до суверенітету іншої країни. РФ очікує виборів в Німеччині, виборів у Франції, сподіваючись, що ключові країни ЄС пом'якшать свою позицію по відношенню до Росії.
Але сьогодні ми бачимо, що весь світ демонструє єдність у підтримці України і ми сподіваємось, що вже в середині грудня під час саміту європейського, який відбудеться в Брюсселі, саміту ЄС, будуть продовженні санкції проти РФ за повне невиконання Мінських угод, тому що жодного пункту не виконано.
3. Следующий год может стать очень сложным для Украины на европейском направлении - парламентские выборы в Нидерландах, президентские выборы во Франции, парламентские выборы в Германии, еще и Брексит, рост влияния евроскептиков. Верите ли вы, что в этих условиях удастся сохранить европейское единство для давления на Россию?
Ви знаєте, очевидно, що сьогодні кон'юнктура європейська є непростою, тому що перед ЄС стоїть низка серйозних викликів, починаючи від Брекзіт, закінчуючи міграційною кризою, дійсно зростає кількість популістичних настроїв чи євро скептичних в самому ЄС, але Україні своє робити.
Хочу нагадати і ведучому, і глядачам телеканалу Інтер: згадайте, ще кілька місяців тому, які йшли розмови, що санкції - вони не будуть пролонговані, санкції будуть пом'якшені. Але це не так.
І до речі, ключовою домовленістю, яка прозвучала під час саміту Україна - ЄС, який відбувся під головуванням з української сторони президента України і керівництва ЄС в Брюсселі минулого тижня стало саме те, що ЄС ще раз дуже чітко заявив, що санкції проти РФ за повне невиконання Мінських угод вони будуть продовжені.