До дня онкохворих екс-пацієнти влаштували фотовиставку [ Редагувати ]

"Переможці" фотовиставка під такою назвою відкрилась в національному інституті раку до міжнародного дня онкохворої дитини. Це 23 світлини людей, які перемогли рак. Дехто з них приїхав сам, щоб особисто підтримати тих, хто бореться з недугою. Як відбулася їхня зустріч бачила Анна Демиденко.
Чотирирічний Славко родом із Закарпаття. Уже рік він лікується в Інституті раку в Києві. Його мама каже стан її синочка вже значно кращий, скоро додому.
А Іра вже п'ять років, як поборола рак. Вона теж лікувалася і тут, у Києві, і за кордоном. Каже, недуга, хоч і підкосила здоров'я, але зробила її сильнішою духом. Пацієнтам лікарні вона, і ще з десяток теж переможців хвороби, розповідають про свій рецепт успіху.
"Нам в житті дається на даному етапі якесь випробування, що б зрозуміти хто ми насправді і зараз ось ми тут сидимо, а в майбутньому ми будемо великими людьми. Я теж хочу в майбутньому допомагати дітям ", - сказав Олександр, колишній онкохворий.
23 світлини відтепер прикрашатимуть коридори дитячого відділення онкології. На фото вони тримають у руках знімки, зроблені в той час, коли самі були ще без волосся. Жартома радять діткам побільше зараз фотографуватись, аби потім було з чого вибрати і доповнити цю виставку.
"У нас часто дівчата такі дорослі вже підлітки кажуть : ну навіть якщо я вилікуюсь, я зможу мати дітей? - І я рада, що буде тут висіти фото наприклад , Лілі яка має зараз двох маленьких діток", -сказала Наталія Оніпко, президент благодійного фонду "Запорука".общ
Усього в Україні на обліку близько п'яти тисяч неповнолітніх онкохворих. Пацієнтів, які перебувають на цілодобовому стаціонарі в цьому відділенні, близько п'ятдесяти п'яти.
" Отака залученість до нормального звичайного життя, такі приклади дітей, дорослих людей, які вже пережили таку саму ситуацію, які абсолютно нормально живуть у суспільстві і можуть допомагати комусь іншому звичайно допоможе. На результати лікування це не вплине, але на переносимість лікування,звичайно це допоможе", - сказав Григорій Климнюк, керівник відділу дитячої онкології Інституту раку.
На згадку кожному пацієнтові подарували кружку з написом англійською мовою, що в перекладі означає "Ніколи не здавайся!"