Суд над Януковичем: депутатам запропонували змінити Кримінальний кодекс [ Редагувати ]

До ОБСЄ зверталися народні депутати щодо незаконності анексії Криму. За цю постанову голосували саме сьогодні в переддень третьої річниці окупації півострова.
А ще народні депутати взялися змінювати Кримінально-процесуальний кодекс аби судити Януковича заочно. Що вдалося проголосувати, а які питання викликали суперечки в залі подробиці в сюжеті.
У Верховній Раді кримськотатарська символіка, ярмарки та виставки. Сьогодні третя річниця анексії Криму збирають кошти для дітей політв'язнів, слухають міжнародні звіти про незаконну окупацію півострова та голосують за постанови. Народні депутати звернулися до ОБСЄ визнати у своєму звіті вибори до російської думи на території Криму незаконними.
"Уявіть собі в цьому звітові нема жодного слова про анексований Крим. ОБСЄ пояснює це тим, що наче не у всіх країн учасниць ОБСЄ є консенсус до статусу Криму", - сказала Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради України
Окрім кримського питання, сьогодні в сесійній залі генпрокурор представляв правки до Кримінально-процесуального кодексу. Згідно з ними Янукович, Захарченко, Азаров та уся їхня компанія не зможуть оскаржити рішення українських судів.
"Основні завдання цього закону: добавити до статей, які підлягають заочному засудженню статтю 255 створення злочинної організації. Наразі такої статті там немає, що унеможливлює покарання за економічні і військові злочини", - сказав Юрій Луценко, генеральний прокурор України.
Юрій Луценко пропонував проголосувати в цілому, аби вже 10 березня розпочати заочний суд над Януковичем. Та депутати просили закон удосконалити.
"Що ж таке: "особливо складні кримінальні злочини". Це буде віддаватися на розсуд тим податковим міліціонерам, тим прокурорам і тим слідчим, які залишились сидіти у своїх кабінетах", - сказав Руслан Сидорович народний депутат, "Самопоміч".
233 - за у першому читанні. А далі трибуну заблокували представники "Самопомочі" та "Батьківщини". А все через правки до Податкового кодексу України, які відновлюють податкову міліцію.
"В країні зараз є податкова міліція, яка вбиває малий бізнес. ми не маємо права повернутися цьому органу", - сказав Андрій Жужвій, народний депутат, "Самопоміч".
"Нікому не хочеться відновлювати репресивний орган , такий, як податкова міліція. Але якщо ми зараз цього не зробимо це буде чергова помилка, яку допустить цей парламент", - сказала Ніна Южаніна, голова комітету з питань податкової політики.
"Податкова міліція - це репресивний орган, який тиснув на бізнес при цьому не зменшуючи рівень фінансової злочинності", - сказав Олександр Данилюк міністр фінансів України.
І хоча народні депутати наприкінці минулого року ліквідували податкову міліцію повернути все назад не змогли. Ці функції передадуть Нацполіції. Також не вдалося призначити міжнародного аудитора за діяльністю НАБУ.
"Я хотів би запропонувати від імені фракції партії БПП та НФ кандидатуру Найджела Брауна до складу комісії зовнішнього контролю проведення незалежної оцінки аудиту ефективної діяльності НАБУ", - сказав Ігор Гринів народний депутат, блок Петра Порошенка.
"В мене питання до кандидата, який виник як з скриньки Пандори у цьому сесійному залі. Пане Браун, назвіть прізвище конкретних українських політиків, з якими ви контактували в Києві або за кордоном", - сказав Сергій Лещенко, народний депутат, блок Петра Порошенка.
"Я можу сказати, я сам заплатив за літак, за готель", - сказав Найджел Браун, кандидат у склад комісії зовнішнього контролю за аудитом ефективності НАБУ
Двох із запропонованих кандидатів депутати не підтримали. В антикорупційному комітеті побоюються частина народних депутатів за допомогою кишенькового аудитора може визнати діяльність НАБУ такою, що не відповідає стандартам і зруйнувати цей орган.