В Україні успішно розпочав роботу новий рибний патруль [ Редагувати ]

До кінця року в Україні запрацює новий рибний патруль. Прект вже запустили в кількох областях і досить успішно. Як і з чим полюють на браконьєрів рибні інспектори - розкаже Наталя Савченко.
Транспорт, який дістався новим рибним патрульним у спадок від рибінспекції, сьогодні іде на пенсію. Відкачувати воду із човна під час погоні за браконьєрами, каже інспектор, тут було звичайною практикою.
Тепер, кажуть столичні рибні інспектори зможуть змагатися із порушниками. Для нової служби закупили кілька тепловізорів для нічних рейдів, ехолоти, нетонучі рації із кнопкою виклику підмоги і, звісно, новий транспорт.
10 нових човнів київських рибних поліцейських сьогодні вперше вийшли на воду. Це - поки що безіменний флагман флоту. Загалом у ньому 20 катерів, які щодня виходитимуть на полювання за браконьєрами.
Ще триває обкатка двигунів, а вже є перший улов. Рибалка на зимувальній ямі, зауваживши патрульних, кидає у воду торбу з трофеєм та кидається навтьоки.
Порушнику викликають поліцію. Знаряддя лову та човен - конфіскують. Якщо його провину доведуть у суді - він має сплатити близько 1000 гривень штрафу. Найчастіше, кажуть патрульні, порушників ловлять саме на місцях зимівлі риб, або чатують біля сітей, незаконно встановлених браконьєрами. На них, найчастіше, вказують порядні рибалки.
За кілька годин обкатки - патрульні ловлять трьох порушників, двох із них із забороненими сітями. Голова рибного патруля запевняє, тепер браконьєрам буде значно складніше втекти від інспекторів. Найбільші ж надії рибний патруль покладає на новий законопроект, який уже пройшов комітети Верховної Ради. Згідно з ним мінімальний штраф за порушення правил лову складе 1700 гривень. А за добування риби електро вудочкою чи вибухівкою - понад 10 тисяч гривень.