В Черкасах колектив "Азоту" вимагає відновити роботу підприємства [ Редагувати ]

Здорожчання продуктів, зростання курсу долара та мільярдні втрати на експорті. Із такими наслідками може зіткнутися Україна, якщо аграрії залишаться без добрив. Аби задовольнити їхні потреби, українські хімічні підприємства мають запрацювати якнайшвидше. Запустити виробництво вимагали сьогодні у Черкасах і працівники "Азоту".
Зранку на центральній площі збирається мітинг. Кілька тисяч людей пришли, аби звернутися до уряду. Вимагають - відновити постачання газу на черкаський "Азот", призупинене на початку березня. Це дозволить відродити виробництво, а отже працівники не втратять свої робочі місця і зможуть отримувати зарплату, якої не бачили вже 2 місяці.
"У нас уходять, уїжджають ті, хто взагалі не можуть молоді сім'ї їм треба якось виживати, тому ми хочемо щоб наше підприємство працювало, щоб ми заробляли як і раніше і щоб ми були в себе, у нас тут на Україні, щоб не треба було їхати нікуди", - сказала Тетяна Калініна, інженер з транспорту залізничного цеху ПАТ Черкаський "Азот"
Через відсутність газу - підприємство опинилося на межі закриття. У такій самій ситуації не лише Черкаський "Азот", а й Рівненський та у Сєвєродонецьку.
"У нас немає сировини для того, щоб ми могли вироблять мінеральні добрива , тому у нас немає зараз ні нагрузки нічого, іде засилля російських добрив, повністю десь на 70% зараз заходять добрива з Росії", - сказав Олександр Панченко, начальник економічного бюро ПАТ Черкаський "Азот"
Блокада хімічної галузі, в якій опинилися українські виробники мін-добрив, може знищити не лише підприємства, а й галузь - загалом - кажуть на Черкаському "Азоті". Врятувати можуть - антидемпінгові мита на імпорт російських добрив.
"Російські мінеральні добрива на сьогоднішній день мають можливість в ціні дуже вигідно виглядати перед сільгосп покупцями нашими і це робиться для того, щоб зупинити весь наш хімпром сьогодні нам потрібен тільки природний газ, це основне стратегічна сировина для нашого підприємства", - сказав Віталій Скляров, голова правління ПАТ Черкаський "Азот"
Про цілеспрямоване знищення хімічних підприємств кажуть і представники опозиційного блоку.
"Можу впевнено сьогодні сказати, що те, що відбулося можна оцінювати як свідомі дії міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі та "Укртрансгазу" по знищенню української хімічної промисловості в угоду російському бізнесу", - сказав Михайло Папієв, народний депутат, фракція "Опозиційний блок"
"Те, що відбувається навколо Черкаського Азоту це абсолютно анти державницькі дії, які знищують хімічну галузь України, які знищують взагалі індустріальну галузь України, які загрожують національний безпеці нашої держави", - сказав Микола Скорик, народний депутат, "Опозиційний блок".
Під час акції - її учасники ухвалили звернення до керівників держави та силових структур. А також попередили - якщо "Азот" найближчим часом не запрацює - це відчують й аграрії. Вони не матимуть необхідних міндобрив і не зможуть отримати очікуваний врожай зернових. Що потягне за собою - дорожчання сільгосппродукції.