В Одесі переселенці з Донбасу відмовляються полишити аварійний гуртожиток [ Редагувати ]

В Одесі - розгорається скандал навколо переселенців із Донбасу. Ідеться про біженців, які мешкають у центрі міста в будівлі колишнього гуртожитку. Людям відімкнули електрику, вони в паніці, що кажуть чиновники - дізнавалися наші кореспонденти.
У будівлю колишнього гуртожитку на вулиці Успенській біженці з окупованого Донбасу самовільно поселилися рік тому. Кажуть: просто не знали, куди йти. Наразі тут проживає близько ста осіб, третина з них - діти. Напередодні переселенцям несподівано відімкнули електроенергію. Нібито за борги - майже мільйон гривень.
"Я зараз сиджу, як на пороховій бочці: не сьогодні-завтра мене викинуть на вулицю! Як далі мені жити? Мені, хлопці, вісімдесят одна рік!", - говорить Євдокія Денисова, переселенка з Донецька.
Переселенці кажуть: і раді б оплачувати кіловати, але відповідні договори з ними не укладає комунальне підприємство облради, на балансі якого і перебуває будівля. В обласній раді обурені: як можна підписувати такі документи, якщо споруду навіть не ввели в експлуатацію, а місцями вона взагалі - аварійна.
"Юридичної підстави на укладення договорів на окрему поставку, щоб якось оплачувати ці комунальні послуги без відповідної правильної законної процедури - немає таких підстав", - говорить Василь Снітко, заступник директора КП "Облтрансбуд".
Чиновники пропонують біженцям інший варіант - переїхати в село Борщі. Це - за 250 кілометрів від Одеси. Там для них підготували колишню школу-інтернат. А також обіцяють, що за окремою соціальною програмою домагатимуться будівництва помешкань для переселенців.
"Я розумію, що це, на жаль, не біля берега моря але ми всі пам'ятаємо - важкі роки Другої світової війни, коли переселенці були раді що хоча б їм дали можливість десь перебувати!", - говорить Анатолій Урбанський, голова Одеської обласної ради.
Переселенці переїжджати в село Борщі категорично проти. Мовляв, там немає ані роботи, ані освіти, ані медицини нормальної.
Вони вважають: влада не йде з ними на компроміс тільки тому, що хтось уже поклав око на нічийну будівлю в центрі міста.
"Зробіть гуртожиток! Ми ж не говоримо: дайте нам, подаруйте мені це! Я не прошу власність, ніхто не просить. Дайте нам жити і оплачувати, як всі люди!",- говорить Софія Маркіна, переселенка з Горлівки.
Сторони конфлікту зустрілися в облраді, але згоди не дійшли. Більше того, біженців попередили: дають їм час до кінця травня - аби діти змогли довчитися в школах. А далі - покажуть на двері, у ті ж самі Борщі.