Під Кабміном медики вимагали виплатити борги по зарплаті [ Редагувати ]

Лікарі з кількох областей України напередодні пікетували Кабмін з вимогою - виплатити зароблені гроші, а саме надбавки за особливі умови праці та вислугу років. Але грошей на це у бюджеті нема. Наші журналісти з'ясовували деталі ситуації.
Кілька сотень медиків під стінами Кабміну - просять віддати зароблене. Адже з 1-го січня лікарі екстреної допомоги так і не отримали надбавок за особливі умови праці, вислугу років та спецстаж.
"Якщо мені повинні дати 5000, то мені дали 2. де 3? За один місяць, за другий, за третій? Кажуть: ми вам там десь в серпні віддамо. Я сьогодні хочу жити, мені ЖЕК каже сьогодні дай гроші, в мене дитина сьогодні хоче їсти а не завтра", - говорить Віктор Євтушенко, голова незалежної профспілки працівників Білоцерківської станції екстреної медицини.
Затримування зарплати - ще півбіди. Лікарі обурені - щоб отримати диплом, потрібно вчитися 9 років, але в нинішніх умовах: що є диплом, що немає - на заробітній платні це не позначається. Підвищення мінімалки до трьох тисяч двохсот гривень зрівняло всіх.
"У нас в лікарні в Київській області водій отримує зарплату більшу, ніж лікар. І ви розумієте, коли в країні все міняється, чекали після Майдану значних змін. Уляна Супрун нам обіцяє 15 - 20 тисяч на первинну ланку, і я цьому буду дуже радий, але коли ця реформа запуститься?", - говорить Ілля Луців, лікар приймального відділення.
Проте ані на підвищення зарплат, ані на повернення боргів - грошей у бюджеті немає. Хоча профільний парламентський комітет про це попереджав.
"По результатам першого кварталу, знайти 3 млрд грн. в держбюджеті України і надати їх в фонд оплати працівникам для всієї України. Для того, щоб змінити ситуацію зі зрівнялівкою, потрібно 9 млрд. грн. і комітет ВРУ з охорони здоров'я багато разів ми обговорювали цю ситуацію і звертались до уряду", - говорить Ірина Сисоєнко, народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я.
Марно простоявши під Кабміном кілька годин, мітингарі перекрили вулицю Грушевського. До них вийшов заступник міністра. Пояснив - Міністерство в курсі, потрібно почекати.
"У нас є в системі хронічний брак фінансування. Він хронічний і він дуже великий", - говорить Павло Ковтанюк, заступник міністра охорони здоров'я.
"Будь-яка медична реформа не зможе відбутись якщо не буде лікарів, якщо не буде кваліфікованого медперсоналу в лікарнях", - говорить Ірина Сисоєнко, народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я.
Після переговорів з ініціативною групою - в Кабміні пообіцяли якомога швидше передати законопроект до парламенту. Лікарі розійшлися, утім пообіцяли - якщо змін у бюджеті так і не побачать, повернуться з акціями протесту наприкінці червня - до того, як депутати підуть на канікули.