На Харківщині оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки [ Редагувати ]

П'ятий, найвищий ступінь пожежної небезпеки оголошено на Харківщині. Там вже встановилася спекотна погода. І за три останні дні лісники зафіксували вже три лісові пожежі. Щоб не допустити надзвичайних ситуацій, в області провели спеціальні навчання - відпрацьовували роботу всіх підрозділів - і на землі, і в повітрі.
"- За легендою навчань, пожежу виявив безпілотник. Горить суха трава, тож завдання бійців - якомога швидше загасити полум'я, щоб не зайнявся ліс".
Ось на боротьбу з вогнем виходить бригада з переносними вогнегасниками. Вгамувати вогонь самотужки не вдається - на підмогу їде спецтехніка.
Людей - евакуювали. Кінологи з собаками шукають тих, хто загубився, рятуючись від пожежі. Хіміки усувають аварію на аміакопроводі. А рятувальники під умовними завалами шукають людей.
Усе це - ситуації з реального життя, до яких мають бути готові рятувальні загони. Ці діти із сусіднього Ватутіного зізнаються - уже самі палили багаття, і знають, як це, - коли вогонь виходить з-під контролю.
"Ми палили, і там загорілась суха трава. Різко спалахнуло. Ми її швидко закинули землею і обгородили камінням", - говорить Владислав, мешканець села Ватутіне.
У Харківській області уже відсьогодні оголошено п'ятий - найвищий рівень пожежної небезпеки. Тож ніякого "дикого" відпочинку: розпалювати багаття можна лише на спеціально відведених майданчиках.
"Такі рекреаційні пункти, де вогнища, там можна, а просто деінде в лісі. Бази відпочинку, заключні договори, в них є засоби пожежогасіння", - говорить Олександр Попов, перший заступник начальника Харківського обласного Управління лісового мисливського господарства.
Найбільша лісова пожежа, що перейшла в найскладнішу - верхову - була на Харківщині у 2008-мому. Її гасили більше тижня. Вигоріло півтори тисячі гектарів лісу.
"Після тієї пожежі - нам виставили на постійне чергування вертоліт. Дали всюдиходи, техніку з більшим об'ємом води. Придбали кілька плаваючих мотопомп, легеньких. Вже в заболоченій місцевості поставили на озерце, і вона вже подає ближче воду", - говорить Олександр Волобуєв, начальник головного управління ДСНС України у Харківській області.
Лісники кажуть - 95% випадків виникнення пожежі - людський фактор. Тож закликають бути пильними, не кидати недопалки і не залишати багаття.