У Харькові розкрили схему ріелторського шахрайства [ Редагувати ]

Поліція безсила, люди впораються самі. У Харкові група ошуканих ріелторами людей заважає шахраям і надалі крутити оборудки. Усі подробиці у Світлани Шекери.
Настя й Катя прийшли до офісу у центрі Харкова, де їх ошукали. Вивіски немає, двері замкнені.
Вони її закрили. Вона відкривається тільки коли до них клієнти приходять, телефонують. І вона їх зустрічає.
Двері ріелторської контори відчинили лише після прибуття бійців охоронної фірми. Ось співробітниця Ірина, яка забрала у дівчат п'ять тисяч гривень нібито за оренду квартири.
"Ніяких коментарів я не даю. Дівчата скаржаться, ну, це їхнє право. - Можливо, ви розповісте, які послуги ви надаєте? - Це розповість мій адвокат, коли приїде.
Дівчата розповідають закінчили художнє училище й шукали житло, щоб лишитися в Харкові. Знайшли оголошення в інтернеті. Гарні умови, помірна ціна. Та хазяйка нібито терміново від'їжджала, тож домовлятися треба було вже з посередниками. Настя й Катя кажуть уважно прочитали договір оренди, вручений в агентстві, та на підпис їм дали зовсім інший папірець.
"І ми думали, що підписували документ про оренду, а в підсумку, як виявилося, це інформаційний договір про послуги" - говорить Анастасія Москвітіна, постраждала.
А коли дівчата заплатили за два місяці проживання почалося справжнє шоу.
"Дістаємо гроші, даємо, вона їх рахує, кладе ось так от в ящик, так я розумію, там була кнопка охорони, і через дві хвилини влітає охорона ми добре лоханулись і витратили п'ять тисяч гривень на порожній папірець" - каже Анастасія Москвітіна, постраждала.
Дівчата викликали поліцію. Та патруль прибув, коли ріелтори вже закрили офіс і пішли. Сьогодні, злякавшись камер, дівчина ріелтор також втекла. Патрульні кажуть сюди навідуються часто.
"Заяв купу брали про шахрайство. Поки толку немає" - говорить Анатолій Ярмоленко, інспектор патрульної поліції.
В інтернеті дівчата знайшли ще кількадесят таких самих потерпілих. Вирахували п'ять адрес подібних офісів. Тепер щодня блокують роботу чорних ріелторов.
У поліції кажуть, це так зване приховане шахрайство.
"У договорі написано майже в ста відсотках, що вони надають інформаційні послуги. Люди, не читаючи, підписують, і, в принципі, вони надають інформацію. І дуже важко довести їх провину" - говорить Ірина Мусієнко, старший інспектор відділу поліції Шевченківського району Харкова.
За останні роки, кажуть правоохоронці, лише в одному випадку вдалося довести шахрайство. Власник контори відбувся невеличким штрафом.