На Полтавщині знайшли стелу, якій 4 тисячі років [ Редагувати ]
На Полтавщині під час ремонту дороги знайшли кам'яну стелу з поховання часів неоліту. За приблизними підрахунками, кам'яній плиті - близько 4 тисяч років. Більше розкажуть наші кореспонденти.
Увагу привернув ось цей камінь незвичної форми. Коли археологи обмили його та ретельно дослідили, переконалися, - перед ними справжній артефакт доби неоліту. Зображення висічені кам'яною сокирою. І хоча час зробив їх малопомітними, історики розгледіли на них знаки, характерні для культових споруд неоліту.
"На стародавньої стелі видно чітко відбитки трьох слідів скоріше за все бога Вішну - це дитячий слід, середній і дорослий слід, верхня частина стели знаходиться з цього боку і нижня частина, яка була вкопана, вкопують у землю", - розповідає старший науковий співробітник відділу археології Полтавського обласного краєзнавчого музею ім. Кричевського Ірина Мельникова.
Найімовірніше, ця стела прикрашала давнє поховання вождя чи духовного наставника культу індоєвропейського племені. За приблизними підрахунками, кам'яній плиті - близько 4 тисяч років. У чорноземних районах Полтавщини таких знахідок ще не було.
"Зображення, скажімо, палиці з двома відростками зверху, палиці Брахмана також пов’язані з якимось культовими речами. До речі, ця стела знайдена зовсім неподалік розораного старого кургану. І напевне катакомбної культури тому що він не досліджувався", - розповідає директор Полтавського обласного краєзнавчого музею ім. Кричевського, археолог Олександр Супруненко.
Стела потрапила до експозиції кам'яних скульптур та артефактів Полтавського обласного краєзнавчого музею. Музейники та археологи звертаються до всіх, хто під час земляних робіт чи будівництва доріг знайде камені якоїсь незвичайної форми, одразу повідомляти науковцям. Адже впевнені, що так вдасться зберегти ще не одну цінну для науки знахідку.