Столичні волонтери рятують Замкову Гору [ Редагувати ]

Місце, з якого тисячі туристів щодня оглядають київські краєвиди, активно прибирають - дерева лікують, і вже розробили проект благоустрою. Магда Кривов'яз продовжить.
"Нам потрібно змінити культуру, ставлення людей до цієї пам'ятки".
Таку непросту мету поставили перед собою ці активісти. Вони вже 2 роки опікуються Замковою горою.
"Для мене замкова гора - це дика природа в центрі міста. Це ковток свіжого повітря, це спів птахів, це затінок в спеку, це природня краса", - захоплюється Живодана Жарікова, координатор ініціативи "Чисто: Замкова гора".
При собі в них завжди є рукавички, сміттєві пакети та сікач. За цей час вони влаштували вже близько вісімдесяти толок. І навіть порахувати не можуть, скільки сміття звідси вивезли. Розвішують шпаківні, доглядають за рослинами і лікують дерева.
"Це наш найстарший дуб на горі. Його трошечки повандалили. Ми вирішили залучити професіонала, який має хорошу практику у лікуванні дерев", - показує Живодана Жарікова, координатор ініціативи "Чисто: Замкова гора".
На меті в них - не лише прибирання, вони прагнуть змінити ставлення людей до природи та культурної спадщини.
"Ми стараємось зробити прецедент. Таку історію успіху, щоб інші подивились і зрозуміли - не треба нікого чекати, потрібно самім брати і робити", - говорить Радіон Філатов, координатор ініціативи "Чисто: Замкова гора".
Живодана та Радіон підрахували - на Замкову гору в будні приходить понад тисяча людей. Що й казати про вихідні. Проте відвідувачів сюди більше ваблять гарні краєвиди, аніж історія. Аби це змінити, ековолонтери проводять лекторії на історичну та екологічну тематику. Цікавинок для цього - в них вистачає.
"У Замкової гори 5 тисячолітня історія. Згідно з легендою, тут сидів один із братів Кия - Хорив, а зараз згідно історичних досліджень можливо було городище Кия. І саме Київ почався с замкової гори", - розповідає Радіон Філатов, координатор ініціативи "Чисто: Замкова гора".
У планах ековолонтерів - зробити східці, створити оглядові майданчики та доріжки. Також хочуть встановити дерев'яні східці, щоб відвідувачі без перепон змогли піднятися на великий схил Замкової й помилуватися краєвидами столиці.