У Дніпрі судовим рішенням Росію визнано агресором [ Редагувати ]

Українські суди починають визнавати звичайних людей - бійців та переселенців - постраждалими від агресії Росії на сході. Довівши справу у вітчизняних судах, люди подають позови до Європейського суду. І там вимагають фінансової компенсації. Про перші перемоги - далі.
Олександр Коломійцев з Луганська, одразу після початку боїв на сході, добровольцем захищав свій край. Зараз воює з Росією - як країною агресором у судах. Чоловік через збройний конфлікт втратив престижну роботу та будинок, - його захопили бойовики.
"У меня имелись все необходимые документы, они были извлечены из моего дома, это документы российских солдат, которые у меня находились в доме", - розповідає Олександр Коломійцев, вимушений переселенець.
На жодне із судових засідань інша сторона процесу - представники посольства Російської Федерації - не прийшли. Слухання у Сватівському суді Луганської області тривало 8 місяців. І в травні цього року Олександр відзначив маленьку перемогу.
"Встановити факт вимушеного переселення Коломійцева Олександра Анатолійовича 19 липня 87 року народження, в червні 2014 року з окупованої території Луганської області України, в наслідок збройної агресії Російської Федерації".
Зараз переселенець подав ще один позов. Тепер вимагає компенсації - 2 з половиною мільйони гривень.
"На сегодня наложен арест порядка 3 млрд. долларов на тот кредит который получала Украина с Российской стороны. То есть, есть юридические механизмы возврата финансов", - розповідає Олександр Коломійцев, вимушений переселенець.
Тетяна Сердюкова першою в Дніпрі, довела через суд провину Росії у загибелі її сина Євгена. Він поліг 31 липня 2014 року у боях за місто Шахтарськ.
"Встановлено юридичний факт, який дасть можливість встановити статус загиблого - як жертву міжнародного збройного конфлікту", - говорить Віталій Кучерявий, юрист-консультант, представник Тетяни Сердюкової.
Вже у 18 регіонах України судами була визнана агресія Росії на сході України. На черзі - близько 100 позовів, як від переселенців, так і від батьків загиблих бійців.
"Я думаю, що це і буде пріоритетом в діяльності цих осіб, щоби стягнути компенсацію на користь постраждалих, на користь батьків загиблих саме з Російської Федерації Це також цілком можливо", - переконаний Андрій Сухоруков, суддя-спікер Самарського районного суду Дніпра.
У Європейському суді з прав людини вже зараз є кілька десятків позовів від простих громадян України. Вони вимагають, аби Росія заплатила за втрачені життя та скалічені долі.