Санкції проти КНДР: у Радбезі ООН одностайно засудили запуски ракет [ Редагувати ]

З приводу ракетної програми Пхеньяна - цієї ночі збиралася Рада безпеки ООН. І вперше організація повністю єдина в ставленні до КНДР, - заявляє Нікі Гейлі, американський посол в Об'єднаних націях. Дмитро Анопченко розповість, про що домовилися дипломати, а про що - ні.
Дощовим Нью-Йоркським вечором дипломати збиралися на засідання Радбезу. Начебто все погоджено, але Нікі Гейлі просто в залі до останньої секунди розмовляла з представником Китаю. З балкона преси було видно - говорила багато, просила, переконувала. Розпочали - зі спільної заяви від імені Радбезу.
"- Рада Безпеки рішуче засуджує запуск балістичної ракети КНДР, яка пролетіла над Японією".
Далі - емоційна промова представниці Америки, з якої стає зрозумілим розклад сил у світі та в самій Раді безпеки.
"Світ об'єднався проти Північної Кореї. У цьому немає сумнівів. Настав час для північнокорейського режиму визнати небезпеку, на яку вони самі себе наражають. Сполучені Штати не дозволять, щоб беззаконня тривало. І решта країн світу - з нами", - повідомила Нікі Гейлі, постійний представник США при ООН.
Цікаво, що Гейлі, починаючи промову, особливо наголосила - "всі, хто в цьому залі, зараз єдині". І навіть конкретно назвала - "і Америка, і Китай, і Росія". Дипломати кажуть - американський посол намагалася цим не так продемонструвати світу, як публічно закріпити неформальні домовленості між країнами.
У тому, що вони є - сумнівів немає. На Радбезі всі без винятку засудили Кім Чен Ина та вимагали припинення нових ракетних запусків. З однією умовою - з якої стає зрозуміло, в чому саме Гейлі до останнього намагалася переконати китайців. Камінь спотикання - санкції.
"Китай закликає держави зупинити практику персональних санкцій проти осіб та підприємств в інших країнах", - говорить Лю Цзеї, постійний представник Китаю при ООН.
"Необходимо исключить дополнительные односторонние санкции сверх тех, которые принимаются самим советом", - заявив Василь Небензя, постійний представник Росії при ООН.
Отже, Китай та Росія дуетом виступили проти додаткових американських санкцій - а саме цей шлях обрав нині Вашингтон.
Лише напередодні американський Мінфін запровадив нові обмеження щодо 16-ти китайських та російських фірм та фізичних осіб, які торгують з КНДР чи підтримують її ракетні програми. Американському бізнесу заборонено мати з ними будь-які контакти. Їхнє майно та рахунки - якщо їх знайдуть в Америці - будуть негайно заморожені. Щоб зупинити Пхеньян - штати збираються бити навіть не по КНДР, а по його торговельних партнерах - і це викликало спротив як у Пекіні, так і в Москві.
І Пекін, і Москва намагаються захистити вже не так союзників, як самих себе - і через це (попри всі заяви про єдність) - Радбез все одно розділений. І єдиний позитив у тому, що до військового рішення справа не дійде. В ООН це навіть не обговорюється.