Український школяр розробив бронежилет майбутнього [ Редагувати ]

Бронежилет майбутнього розробив школяр з Кіровоградщини. Він у рази легший за металевий, і, як стверджує винахідник, кулі від нього просто відлітатимуть. Довести це мають реальні випробування, що розпочнуться вже незабаром. Яким може бути "захист" майбутнього - дивіться.
Винахіднику Артемові Самсонову лише шістнадцять. Його модель бронежилета втричі легша за звичайні. А ще - дешевша і має вищий рівень захисту, стверджує Артем.
"Ми не можемо змоделювати влучання кулі, бо це шкільні умови, це маленькі масштаби і тому був використаний отакий от вантажок, він опускався з певної висоти і за законом збереження закону енергії було визначено ту енергію, яку поглинає ця речовина", - розповідає Артем Самсонов, учень Кіровоградської обласної гімназії мистецтв.
Пластини в розробці Артема - схожі на соти: туди за спеціальною технологією заливають неньютонівську рідину, яка в разі сильного удару - вмить перетворюється на надміцний матеріал.
"У нас є пластина , в ній знаходиться неньютонівська рідина , перегородки дуже тонкі і при влучанні кулі , вона абсорбує енергію і розподіляє по всій , по всьому периметру пластини, тобто у нас не є як у звичайному тканинному бронежилеті", - розповідає Артем Самсонов, учень Кіровоградської обласної гімназії мистецтв.
Над своїм винаходом Артем працює вже два роки. Цьогоріч його запросили продемонструвати пластини на Міжнародній виставці винахідників у Бразилії. Викладач Артема переконаний, винахід хлопця - це технології майбутнього.
"Зрозуміло, що існує певна межа міцності і тому цю межу міцності ще потрібно досліджувати, в залежності, яка буде пуля. Для деяких куль потрібно буде дві пластини , тобто з'єднані одна з одною, або три, але все-одно це буде набагато менша вага, ніж залізна пластина", - говорить Олексанр Мірошниченко, вчитель фізики Кіровоградської обласної гімназії мистецтв.
Уже цього року Артем зі своїм вчителем планують звернутися до військових, аби ті протестували розробку. І потім збираються запатентувати свій винахід.