Українці вийшли на марш за права тварин [ Редагувати ]

У 17 містах України напередодні люди вийшли на марш. Аби заявити - права тварин - не порожні слова. Покарання за знущання із чотирилапих - має бути невідворотним. Лише в Києві до акції долучилося близько 5 тисяч містян. Як усе було - бачила Магда Кривов'яз.
Вони вийшли на марш аби заявити - за права тварин є кому боротися. А знущання з чотирилапих - не залишиться безкарним. Цією акцією тисячі українців закликають владу запровадити нарешті дієвий механізм боротьби із живодерами.
Активісти кажуть - хоча де-юре законодавство існує, де-факто - воно не працює
"За законом посилюється відповідальність за жорстоке ставлення до тварин - до 8 років позбавлення волі, забороняються пересувні звіринці, пересувні зооцирки. Інше питання - що всі плювати хотіли на цей закон - цирки гастролюють, живодерів не можуть посадити", - обурюється Олександр Тодорчук, співорганізатор Всеукраїнського маршу за права тварин.
Мова йде, наприклад, про догхантера, якого звинувачують у вбивстві понад 1000 безпритульних собак. І хоча чоловік сам хизувався своїми "подвигами" - судова справа проти нього рухається дуже повільно - кажуть активісти.
Або інші приклади - чоловік викидає кошеня з 13 поверху, аби покарати свою доньку. А в одному зі столичних пересувних цирків раптово гине молодий жираф. І це лише маленька частинка усіх випадків знущання з тварин в Україні.
"Пока у нас не будет нормального отношения к животным, у нас не будет нормального отношения к людям тоже", - переконана Дарина Урвачова, учасниця Всеукраїнського маршу за права тварин.
"Люди забувають про можливість того, що ми маємо співіснувати, а не ставити себе вище", - говорить Дарина Грисюк, учасниця Всеукраїнського маршу за права тварин.
На Всеукраїнський марш активісти вийшли разом із тими, хто безпосередньо відчув людську жорстокість.
"Ця тваринка була знайдена на цьому тижні - її викинули. Бігала по дорозі і шукала своїх господарів, а їх не було", - показує Ірина Сивенко, учасниця Всеукраїнського маршу за права тварин.
"Со мной Ебби, когда ей было 14 лет, когда ее уже использовали и она перестала давать дорогих щенков ее просто выбросили в приют в коробке. Так делать нельзя и Ебби пришла рассказать за тех, которых уже с нами нет", - заявляє Олеся Кулик, учасниця Всеукраїнського маршу за права тварин.
Зоозахисники впевнені - громадськість уже готова дорослішати. Тож - продовжують боротьбу за захист тварин. Активісти підписали документ з низкою цілей, які вони хочуть виконати до 2025 року. Серед них - сприяння створенню зоополіції, заборона використання тварин в цирках та дельфінаріях, їх експлуатація для фотопослуг та експериментів. А ще - запровадження дієвої системи покарання за жорстоке поводження з ними.