Рада снова в работе: за что будут голосовать и о чем уже спорят депутаты? [ Редагувати ]

Чудеса продуктивности обещают нам народные депутаты, которые вернулись в Раду после двухнедельного перерыва. Утверждают, что смогут решить как выбирать самих себя и на какие деньги жить стране в следующем году.
Завтра начнут двух законопроектов изменяющих избирательную систему. А дальше - госбюджет на следующий год. Впрочем, по этому документу нардепы уже спорят. Продолжит Екатерина Лысенко.
Две недели они не работали, теперь собираются наверстать упущенное - за те же две пленарные недели. Девиз "Осень реформ" уже не актуален, сейчас у нардепов в приоритете - большая приватизация и старт бюджетного процесса.
"На четвер пропонується два блоки - пропонується урядовий проект про приватизацію державного майна, який передбачає процедуру приватизації, щоб вона була зрозумілою і прозорою для всіх", - сообщил Андрей Парубий, председатель Верховной Рады Украины.
"Це, перш за все, розгляд проекту закону про державний бюджет України на 2018 рік та пов'язаних з ним змін до бюджетного кодексу, наступне питання - розгляд закону про приватизацію державного майна. Нагадаю, станом на сьогодні значна кількість державних підприємств є не підтримкою, а тягарем для державного бюджету України", - говорит Артур Герасимов, народный депутат, "Блок Петра Порошенко".
В оппозиционных фракциях особой радости вопрос приватизации не вызвал. Да и к проекту бюджета есть вопросы.
"Ми попереджаємо - червону межу з землею, з приватизацією, з фальшуванням законів про вибори, про антикорупційний суд, червону лінію ми вам перейти не дамо. Бюджет, який внесено - підтримувати категорично неможливо, як і всі три попередні, тому що в цьому бюджеті закладені та тарифна політика, яка нищить кожну українську родину", - утверждает Юлия Тимошенко, народный депутат, "Батькивщина".
"Ми категорично не підтримуємо проект бюджету у варіанті уряду, який внесений у порядок денний, ми вважаємо, що цей проект бюджету - це типове створення поліцейської держави з бідним населенням, ми не підтримуємо збільшення виплат на силові структури, і водночас - зменшення виплат на соціальні потреби населення, ми надали свій варіант проекту бюджету в бюджетний комітет, і будемо голосувати за нього. І ми показали, що за рахунок інфляції, зменшення комунальних тарифів і зменшення виплат на силові структури - ми отримаємо додатковий ресурс, який направляємо на силові потреби населення", - утверждает Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок".
А настроение парламенту могут задать акции протеста на улицах. "Самопомич", которая изначально поддерживала митингующих, сегодня своими флагами демонстрации не прикрывает. Но идеи - продолжает торпедировать.
"Жодного суду над корупціонером у країні не відбулось. Хіба це є не нормальні вимоги, і багато інших речей, які влада не збирається виконувати, бо їй добре. Сьогодні люди, не партії, вийшли на Грушевського. Те, що там присутні депутати від інших партій - це їхня особиста воля, але я особисто кажу - що цей тиск потрібен. Сьогодні нереально змінювати владу в країні, це шкідливо, але сьогодні є реально тиснути на владу, щоб вона виконувала елементарні функції", - заявляет Олег Березюк, народный депутат, "Самопомич".
Впрочем, что касается антикоррупционного суда - то законопроект о его создании - в работе. И зависит, в том числе, и от нардепов.
"Свій варіант закону президент уже пише , якщо протягом двох тижнів робоча група не буде створена і основні тези не будуть узгоджені - президент відповідно до своїх повноважень внесе свій закон про антикорупційний суд", - сообщила Ирина Луценко, народный депутат, представитель президента в Верховной Раде.
Кроме законодательных решений у депутатов на повестке дня также кадровые вопросы. Это и ротации в ЦИК, и вопрос судей Конституционного Суда, и омбудсмен, и счетная палата. Правда, эти вопросы уже полгода как актуальны. Пока же парламенту было не до них.