Непростая арифметика: как депутаты сводили Бюджет-2018 [ Редагувати ]

Доллар - за 30, инфляция 7 процентов, и большая расходная часть. В государственной смете правительства уже завтра начнут разбираться нардепы. Бюджетный процесс - на низком старте, но некоторые цифры очень смущают парламентариев.
Пока они постигали кабминовскую арифметику, мы считали голоса депутатов, готовых поддержать документ. Так есть ли поддержка в зале? - в нашем материале.
Эту неделю нардепы обещают посвятить цифрам - завтра наметили приступить к Бюджету-2018.
"Хотів би наголосити, що це перше читання, але щоб зберегти бюджетну дисципліну - нам необхідно було вже його розглянути", - призывает Андрей Парубий, председатель Верховной Рады Украины.
В смете - доходов на 7 с половиной процентов меньше, чем расходов. Минимальная зарплата - 3,7 тысяч гривен, прожиточный минимум - 1700. Предугадать, сколько съест инфляция сложно, хотя ее уровень - довольно оптимистичный - 7%, Вероятный курс гривны - 30 и один за доллар. В большинстве фракций - не перестают критиковать предложенную смету, говоря о том, что на поддержку депутатов, Кабмин может не рассчитывать.
"Ми не будемо освячувати нашими голосами повний розворот децентралізації в інший бік. Наприклад, на 7 мільярдів менше виділяється на оплату пільг окремих категорій по комуналці, і перекладається це все - на місця, як і перекладається фінансування вищих освітніх закладів", - заявил Ярослав Москаленко, народный депутат, группа "Воля народа".
"Єдине, на чому хочуть зійтися - як ділити бюджетний пиріг, тільки ділити вже нічого. Подивіться абсолютні цифри, відношення до твердої валюти, що сталося з українським ВВП, нам кажуть 2 % зростання - неправда, - третина падіння", - утверждает Сергей Соболев, народный депутат, "Батькивщина".
"Бюджет наповнюється з двох джерел - з кишень людей - а ці два джерела є малий і середній бізнес, підняття акцизів. Друга річ - це місцеве самоврядування. Звідти забираються десятки мільярдів і перекладаються в центральний бюджет. Для чого ??? МВС - плюс один мільярд, прокуратура - плюс один мільярд", - говорит Олег Березюк, народный депутат, "Самопомич".
"Це бюджет поліцейської держави з бідним населенням, і коли в рази збільшується фінансування силових структур і центральних органів виконавчої влади - Кабміну, Адміністрації президента, ВР, Прокуратури, Служби безпеки, Поліції, прикордонників - і в той же час з урахуванням рівня інфляції - зменшуються соціальні виплати - то це шлях в нікуди. Наша фракція ніколи не підтримує такий варіант бюджету, ми надали свій варіант", - заявил Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок".
Пока поддержать Бюджет-2018 обещают "Народный фронт" и "Блок Петра Порошенко". Но только их голосов не хватит. Так что у правительства есть время до завтра, чтобы еще раз склонить нардепов на свою сторону.
"Наша фракція буде підтримувати зміни до бюджету, єдине прохання - це чітко зберегти експеримент по ремонту доріг, який був започаткований президентом України. Наразі, в цьому проекті бюджету на 2018 рік його, на жаль, немає. Я вважаю, що уряд буде вести консультацію з іншими фракціями і ми вийдемо на позитивне рішення", - говорит Артур Герасимов, народный депутат, "Блок Петра Порошенко".
Итоги переговоров с фракциями, если они и состоятся, будут ясны уже завтра. В четверг, возможно, появится закон о реинтеграции, все зависит от комитета, который всё с правками разбирается. Ну а кроме этого - в Раде планируют рассмотреть вопросы аграрной политики и транспортной сферы. И даже - закон о флаге и тризубе. Документ о государственных символах призван упорядочить их использование и защиту. А некоторых нардепов - коллеги призывают уже сейчас проявить элементарное уважение к стягу.
"Слава Богу, один з представників опозиції перестав блукати в прапорі - в туалет і в їдальню, тим самим демонструючи ганебну неповагу до державного ключового символу. Ми шануємо право на мирний протест, але так само ми звертаємось з проханням, щоб була звільнена проїзджа частина. Ніхто ніяких силових заходів не буде проявляти", - говорит Ирина Геращенко, заместитель председателя Верховной Рады Украины.
К слову, в палаточном городке возле Рады сейчас больше палаток, чем протестующих. Но, похоже, покинуть улицу Грушевского там не спешат.