США заявили про готовність до переговорів з КНДР [ Редагувати ]
Чи вдасться розплутати північнокорейський вузол? Вперше за довгий час з'явилася надія на те, що так. Попри загрозливі випади Пхеньяна на адресу США, остаточні умови, за яких переговори можуть стати реальністю, диктує таки Вашингтон. І Білий дім не забарився, озвучивши найважливішу. Тож за яких умов сторони почнуть домовлятися - з'ясовували наші кореспонденти.
У високих вашингтонських кабінетах поки що пошепки говорять - "дотиснули". Мовляв, санкцій у КНДР не витримали і готові обговорювати умови угоди. Вона може бути не публічною, утім, результативною в ситуації, яка, здавалося б, уже зайшла в глухий кут. Пхеньян визнає - готовий до перемовин. Усі чекали, що скаже особисто Дональд Трамп. Він тримав паузу, та зрештою поспілкувався з журналістами. На камери заявив, мовляв, "Поживемо-побачимо".
"Що ж, вони хочуть поговорити. Уперше. Їм потрібні переговори, а ми подивимось, що буде далі. Ось моя позиція - з часом побачимо, як діяти".
Трохи згодом сказав: Штати готові до діалогу з Кім Чен Ином, але лише "на затверджених умовах". Розшифровувати мову президента довелося його прес-секретареві Сарі Сандерс.
"Будь-які перемовини мають вести до згортання ядерної програми КНДР. Це - головна передумова переговорів. Інакше, тиск триватиме й далі", - говорить Сара Сандерс, прес-секретар Білого дому.
Отже, відбудуться переговори чи ні? Преса вважає, що Білий дім і Держдепартамент грають у "поганого" і "хорошого" поліцейського. Відомство Тіллерсона натякає - готові до діалогу. Адміністрація навпаки - демонструє м'язи, мовляв, "не дуже б і хотілося". І схоже, все для того, щоб виграти кращі стартові позиції, перед тим як сісти за стіл переговорів.