Хто змушує українських онкохворих платити за виживання [ Редагувати ]
"Лікуватися не можна померти" - де поставити кому в цьому реченні, залежить, передусім, від фінансового становища самого онкохворого.
"- Ситуация, где полностью бремя финансовое лечение рака переложено на пациентов такая только в Украине".
Щоб зняти з пацієнтів цей фінансовий тягар, МОЗ - оголосив спеціальну програму - національний перелік медпрепаратів. У якому визначив ліки, - життєво необхідні для тяжкохворих. За задумом - купувати їх повинна держава. Але ось у лікарнях - на ці медикаменти - справжній дефіцит. Держзакупівлі становлять усього 15 відсотків.
"- На данный момент в онкологических диспансерах нет препаратов за 2017 год, даже некоторые препараты не поступили за 2016 год", - розповідає Людмила Пухляк, засновниця спільноти "Онкобудні".
Навіть ліки, які в онкодиспансери надійшли, - уже застарілі - кажуть громадські активісти. Закупити ж аналоги - у лікарнях не мають права. Оскільки у переліку МОЗу вони не вказані. У міністерстві натомість запевняють: препарати ефективні, і вони готові купити ще ефективніші. - Але лише після того, як придбають ліки зі списку. Однак наразі - мовляв, - немає грошей навіть і на них.
"Ни в одной области, никогда у нас не было понятие "стопроцентного покрытия" пациентов лечением. Даже тех, кто входят в этот нацперелик. Пока мы будем реформировать и произносить чудесные вещи о том, что тендеры будут, тендеры пройдут, люди просто гибнут от того, что они прерывают лечение ", - заявляє Оксана Олександрова, член громадської організації МОЗ.
Про цю історію ми розповідали ще минулого місяця. У Наталії чотири роки тому діагностували рак молочної залози, вона його перемогла. Але за півтора року - стався рецидив з метастазами у легені, печінку і кістки. Лікування дороге. Майже 2 тисячі доларів за сеанс. Грошей у жінки немає, і лікування довелося зупинити.
"Вы же сами понимаете, что покрыть сто процентов всех лекарств больных, ну, это нереально. Сказали, что вот этот список он будет пересматриваться раз в полгода. То есть вот мы ждем, я так понимаю, июня месяца, чтобы Кабмин пересмотрел препараты, которые не вошли в список и, возможно, он их включит", - говорить Наталія Самойленко, пацієнтка Черкаського обласного онкодиспансеру.
А поки Наталя і тисячі українців чекають на вирішення бюрократичної проблеми, - сподіватися доводиться тільки на себе.
"- Есть деньги - есть лечение, нет денег - нет лечения".