Фестиваль "Остен-Сакен" зібрав кращих художників та акторів [ Редагувати ]
Сотні глядачів, десятки художників, режисерів, акторів та поетів. Цими вихідними у Немішаєвому на Київщині відбувся третій міжнародний фестиваль театрів Остен-Сакен. Чим цьогоріч дивував глядачів "театр без сцени" - бачила Іванна Ілліна.
До вже традиційного театрального дійства цьогоріч долучились не лише професіонали своєї справи, а й новачки. Один із них - Руслан. Хлопець каже, раніше був на фестивалі у якості волонтера, а тепер вирішив взяти участь сам.
"П'єса цвіти та коріння Євгена Марковського. Готувався, ну так в голові виношувала близько місяця, а потім зібрав акторів зі своїх знайомих і ми зробили це, певно, за тижні два, ну дуже швидко. Там вивчити текст, вона легка по формі і там не потрібне якесь входження в образи, там все живе, все ми бачимо навколо", - говорить Руслан Березовий, режисер.
Театральні події фестивалю - різнопланові. Юля разом з командою привезли виставу для дітей.
"В команді один, два, три, чотири, п'ятеро, в команді нас п'ятеро: режисер, три актори і актор, який сидить в нас на звуці. Це професійні актори, всі, зараз ми граємо в театрі. Ну по-перше, нас запросили, а по-друге- цікаво попрацювати з дітьми не в театрі, не тоді, коли купують квитки, коли готові, а тоді, коли ти приїхав, ти не знаєш, який глядач і ти", - говорить Юлія, акторка.
Відвідувачі від такої ініціативи організаторів - у захваті.
"Я тут з самого початку. Ми приїхали ще вдень перед початком фестивалю, в п'ятницю, з двома доньками моїми - Марта і Кіра, сподіваюся, якщо наступного року буду долучатися до фестивалю, то можливо ми навіть проявимо якусь ініціативу і запропонуємо щось таке - якісь активності для дітей", - говорить Євгенія, гостя фестивалю.
Вхід на фестиваль - вільний. Організатори кажуть, це дає змогу людям не лише ближче познайомитись із мистецтвом, а й знайти нових друзів.
"У нас є ця певна унікальність, певна домашність, наметове містечко і зовсім інший формат. який приваблює інших людей. Можливостей культурно поговорити, їх дуже мало, окрім телевізора, вони з'являються кілька разів на рік, тому є така необхідність по всіх регіонах України, щоб всі з'їжджалися не тільки в Київ, не тільки в великі міста, а щоб можливість культурного спілкування вона була всюди", - говорить Олексій Доричевський, організатор фестивалю.
Утім, засновники готові до нових експериментів. Обіцяють, наступного року театр без сцени глядачів здивує ще більше.