Безпритульний пес очолив елітний підрозділ поліції [ Редагувати ]
Від дворового собаки - до найкращого пса-шукача в елітному відділку. В Індії безпритульний цуцик на прізвисько Аша, якого врятували після жорстокого побиття, став напарником поліцейського.
Про успіхи новоспеченого копа в спецопераціях - далі в сюжеті.
Зброя, наркотики та вибухівка - поліцейський пес на ім'я Аша з легкістю впорається з пошуком будь-чого із цього списку. Адже він - перший серед собак елітної команди поліцейського відділку.
Аша - звичайна дворняга. До відділку потрапила півтора року тому. Ледве живого песика з кривавими забоями підібрав на вулиці місцевий поліцейський. Дітлахи ледь не до смерті зажбурляли собаку камінням. Після лікування чоловік хотів залишити Ашу в себе вдома. Проте потім подумав, що пес міг би спробувати свої сили як напарник поліцейського.
"Зазвичай поліцейські працюють з лабрадорами, або німецькими вівчарками. Проте, мені більше до вподоби дворові собаки. Ми із сім'єю вважаємо, що вони можуть впоратися з роботою не гірше", - запевняє Саял Мондал, голова Бенгальської поліцейської академії.
Щоб стати поліцейським собакою, Аша мала пройти спеціальні тренування. Місяцями її навчали виконувати різні команди, як-от: "до мене", "сидіти", "лежати", "поруч" та інші. Із цим Аша впоралась на відмінно.
Далі вирішили перевірити гостроту її нюху - вчили розпізнавати наркотики та вибухівку. Виявилось, у дворняги до цього хист, не гірший, ніж у представників знаних порід.
"Аша закінчила тренування з відзнакою. Тепер це повністю навчений поліцейський пес. Як і інші чотирилапі, вона регулярно бере участь у справжніх поліцейських операціях", - зазначає Басудеб Гош, дресирувальник поліцейських собак.
На свій перший виклик Аша вирушила три місяці тому. А згодом стала найкращим чотирилапим напарником відділку.
"Аша - вправний шукач. Це повністю витренуваний поліцейський пес. Тепер вона може виконувати будь-яку роботу", - запевняє Саял Мондал, голова Бенгальської поліцейської академії.
Сьогодні Аша - талісман відділку. Ім'я песика з хінді перекладається як "надія". Тож поліцейські стверджують: Аша для них - живий доказ того, що ніколи не можна втрачати надії.