Громадська організація "Стоп Корупції" відкрила філіал у Черкасах [ Редагувати ]
До виборів президента України залишається трохи більше двох тижнів, а агітація, компромати та брудний піар - здіймаються хвилею політичного цунамі. Та це ще "квіточки", - переконують активісти громадських організацій, найбільше випробування на прозорість виборів постане перед Україною саме 31 березня. Як готуються та від чого застерігають - про це далі.
У Золотоноші громадська організація "Стоп Корупції" відкрила свій 52 філіал. Її активісти вже другий рік борються із беззаконням і свавіллям у бізнесі та суспільному житті. Досі політики не торкалися. Та за два тижні до виборів активісти "Стопкору" проводять тренінги для майбутніх спостерігачів та членів дільничних комісій.
"В списках виборцях можуть зустрічатися такі види "мертвих душ". Наприклад, в Одесі 10 і більше виборців прикріпили за однією адресою. Це може бути кратне включення виборців. Тобто Іванов Іван Іванович 76 року зустрічається 3 чи 4 рази".
Координатор "Стопкору" Роман Бочкала розповідає: шалена конкуренція між кандидатами спровокувала потік компромату та бруду. Активісти, які працюватимуть на виборах, як незалежні спостерігачі, вже прогнозують порушення на дільницях.
"Вони всі традиційні - це скупка, це вкиди , це маніпуляції під час підрахунку, це маніпуляції зі скаргами. Якісь будуть розглядатись, якісь ні, але більше за що я особисто хвилююсь, щоб не було силового варіанту протистояння на дільницях", - говорить Роман Бочкала, координатор громадської організації "Стоп корупції".
"Наскільки важливо нашому суспільству, щоб саме ці вибори пройшли чесно, щоб люди мали можливість віддати свої голоси за тих кандидатів, до яких в них лежить душа і, щоб без корупції і максимально чесно, максимально прозоро", - говорить Людмила Русаліна, громадська активістка.
Ще одну філію "Стопкор" відкрив сьогодні і в Черкасах. Майбутнім спостерігачам та членам дільничних комісій тут теж пояснювали тонкощі виборчого процесу.
"Це проблема, яку б мав вирішити тренінг, навчання і в принципі ще до виборів потрібно було б провести ще якісь контрольні тести, але по тому, що я знаю, то тренери ті ж самі працюють в інтенсивному режимі і просто не встигають", - говорить Сергій Костенко, журналіст.
Координатори "Стопкору" намагаються залучити якомога більше активістів-волонтерів. Адже під час таких складних виборів на кожній дільниці мають працювати незалежні та незаангажовані спостерігачі.