Актори-аматори відроджують на Київщині сільський театр [ Редагувати ]

Відсутність професійної освіти і старе приміщення - мистецтву не завада, - вважають жителі cела Циблі, що на Київщині. Тож взяли і створили власний театр.
Друкують афіші, роблять декорації та навіть гастролюють з виставами. До всесвітнього Дня театру - сюжет Юлії Касян.
Наталя Мостова все життя працює медсестрою. Та окрім роботи у шпиталі, жінка освоює інше амплуа - уже четвертий рік керує театральною студією. Її створила разом з подругою, щоб привернути увагу громадськості до жахливого стану сільського клубу.
"Тут капало на сцену. І сніг і дощ, як ми були на репетиціях. Протрухла навіть підлога, не можна було і ходити. Вже багато зроблено з появою нашого театру. Але потрібно ще багато грошей, десь мільйонів 5, щоб зробити тут дах", - Наталія Мостова, режисер та художній керівник театральної студії "Оберіг".
Вони хоч і називають себе аматорами, та запевняють - у Циблівському театрі все по-справжньому: кольорові афіші, професійний грим, яскраві декорації. З костюмами та реквізитом частенько допомагають односельці. І хоч на виставах у залі яблуку ніде впасти, вхід для глядачів завжди вільний.
"Це все на ентузіазмі. Костюми спершу всі шилися за свої кошти, далі потім, ми робимо як благодійні вистави. Скриньку ставим. Хто що кине. І тоді вже витрачаємо ці кошти на ті ж сам і костюми для наступної вистави", - говорить Ірина Кушнір, учасниця театральної студії "Оберіг".
Постійний склад театру - 18 акторів. Найменшому - 9, найстаршому - 75. Усе, що їх об'єднало разом - безмежна любов до театрального мистецтва.
"Наша сільська інтелігенція. Є і вчителі, медсестри, в минулому - головний зоотехнік нашого колгоспу. Студенти. В масовці студенти. Директор будинку культури - наш звукорежисер", - говорить Надія Вересоцька, учасниця та співзасновниця театральної студії "Оберіг".
"Я із семи років граю. Щоб бути актором потрібно вивчити слова і гарно їх розказувати, виразно. Гарно грати", - розповідає Максим Шестак, наймолодший учасник театральної студії "Оберіг".
Поміж аматорів, є в трупі і справжній актор. До війни на сході, Микола Кривошея 34 роки грав у професійному театрі. Каже: теперішніх колег по сцені оцінює дуже високо.
"Це хоч і аматори, але дуже прекрасні люди. Ірина Петрівна, Анна, мені дуже легко з нею, Боря, це Михайло, йому треба було в театральний інститут поступать. Він дуже талановитий хлопець", - говорить Микола Кривошея, професійний актор, учасник театральної студії "Оберіг".
У репертуарі театру три вистави за п'єсами українських класиків. Наразі актори працюють над четвертою та гастролюють сусідніми селами.