На Черкащині зафіксували масові порушення виборчого законодавства [ Редагувати ]
Розірвані бюлетені, селфі з протоколами, подвійне голосування і кримінальне провадження. Так минув день виборів на Черкащині. Чи могли вплинути ці порушення на волевиявлення - дізнавався Станіслав Кухарчук.
За п'ять хвилин до закриття дільниці Марк у розпачі шукає своє прізвище у списку виборців. Хлопець каже, прийшов проголосувати, як тільки звільнився з роботи - є і запрошення, і паспорт. Але права вибору його позбавили…
Марк, житель Черкас.
"Це мій обов'язок, мені не все рівно на країну, що буде далі. Ось прийшов. Ну ладно, на другий тур прийду", - говорить Марк, житель Черкас.
День виборів на цій дільниці, як і загалом у Черкасах, минув відносно спокійно - суттєвих порушень спостерігачі не зафіксували. Заступник голови ДВК говорить - проблеми у них виникали суто технічного характеру.
"Это технические моменты, когда человек не нашел себя в списках - их не внесли, а они себя не проверили в реестре избирателей. Было такое, что муж умер и она возмущалась, что данный человек находился в списке - ну, это основные моменты", - зазначив В'ячеслав Муравйов, заступник голови ДВК.
Ледве останні виборці встигають вийти з приміщення ДВК, - працівники комісії зачиняють двері. Під час підрахунку голосів можуть бути присутні лише журналісти та зареєстровані спостерігачі.
Підраховувати голоси члени комісій будуть до середини ночі… ближче до другої години протоколи ДВК почнуть звозити до окружкомів. Загалом по області проголосувало понад 63 відсотки громадян, і саме під час підрахунку бюлетенів, вважають у КВУ, можливі порушення.
"Питання по другому кандидату. Там кілька відсотків голосів виборців - це не дуже велика кількість. Можливі ексцеси, можливе затягування голосування, пікети. Але сподіваюсь, що ті хто програв - достойно це приймуть", - говорить Максим Михлик, голова КВУ в Черкаській області.
За даними ЦВК, у перші години підрахунку голосів лідерами на Черкащині виявились Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко і Олег Ляшко.