Дебати Петра Порошенка та Володимира Зеленського: яких домовленостей досягли кандидати? [ Редагувати ]
Другий тур голосування вже близько. Втім, претенденти на головну посаду в країні ніяк не визначаться з місцем та датою зустрічі.
Нагадаємо, 3 квітня Володимир Зеленський викликав свого опонента Петра Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський". А також зажадав, би перед зустріччю обидва кандидати здали аналізи.
Петро Порошенко прийняв виклик і на пропозицію пристав. Отже, 5 числа обидва кандидати відвідали мед-лабораторії. Кожен ту, яку сам обрав. Нині ж - тривають суперечки навколо майбутніх дебатів.
Учора ввечері Порошенко запросив свого візаві - провести дискусію на "Олімпійському", але в інший день - 14 квітня.
Володимир Зеленський з відповіддю не забарився. Що заявив? Як реагує суспільний мовник, котрий зазвичай організує дискусії? Та який кошторис висунув - для влаштування дебатів на арені? - розкаже Юлія Жешко.
Кандидат у президенти України Володимир Зеленський виклав нове відео-звернення у соцмережі. Він заявив, що готовий провести дебати з Петром Порошенком саме 19 квітня на НСК "Олімпійський". Утім, звернувся Зеленський, радше, не до свого опонента, а до прихильників.
"Всім привіт, 19 квітня на НСК "Олімпійський" відбудуться мої дебати з Петром Порошенко, де я зможу йому поставити будь-яке питання. Наприклад - коли почнуться "посадки"? Чому Свинарчуки не за гратами? Я думаю, що в народу за 5 років накопичилось багато питань до Порошенко, які ви не можете йому поставити. Але я, від вашого імені - можу. Тому пиши в коментарях, яке питання саме ти хочеш поставити Порошенку", - заявив Володимир Зеленський, кандидат у президенти України.
Питання щодо організації дебатів керівники суспільного мовника мали обговорити з представниками штабу Зеленського. Зустріч призначили в телестудії, де зазвичай і проводяться дебати. Найбільш спірні моменти - місце, час та ціна такої дискусії. Голова НСТУ Зураб Аласанія наполягав - є закон про вибори та постанова ЦВК, які регулюють ці питання. І додав - якщо команда "Зе" хоче провести дебати на стадіоні 19 квітня, то це - не справа мовника.
"Не ми є регуляторами цього закону, закон прописаний, так само, як постанова ЦВК. Не знаю, наскільки ви можете це змінити, я не юрист, Але вважаю, що якщо обидва штаба звернуться до ЦВК аби внести зміни - це можливо. Єдине, що ви претендуєте саме на той час в якому єфірі. І саме це робить дебати неможливими. Тобто, будь-яке шоу - будь ласка, будь-яка агітація", - наголосив Зураб Аласанія, голова НСТУ.
Йдеться про проміжок часу із 19:00 до 21:00 в останню п'ятницю перед голосуванням. І суспільний мовник наполягає - дебати мають пройти саме в його студії. Натомість, у штабі Зеленського наголошують: у разі проведення дебатів на стадіоні - держбюджет не втратить ані копійки.
"У нас очень простая юридическая позиция: согласно закону - дебаты могут быть таковы - теледебаты, которые осуществляются за счет госсредств и те, что осуществляются за счет предвыборных штабов кандидатов. По нашему мнению, сейчас использовать средства госбюджета - не целесообразно. По этому, мы предлагаем провести их за счет штабов кандидатов на стадионе. Почему в пятницу? - потому что это последний день перед "днем тишины", - зазначив Іван Баранов, керівник штабу Володимира Зеленського.
Останнє і чи не найголовніше питання - ціна. Зазвичай, на передвиборчі дебати в студії суспільного держава виділяє 5 мільйонів гривень із бюджету. А от дебати на стадіоні, за підрахунками голови НСТУ, - коштуватимуть від 500 тисяч доларів до одного мільйона. Щодо таких підрахунків у штабі Зеленського мають деякі питання. І хоча жодних домовленостей сьогодні не досягли - в одному, все ж таки, зійшлись. Якщо кандидати візьмуть витрати на себе - це влаштує всіх.