Стеля на голову: у Львові будівля обласної лікарні не витримала сильних дощів [ Редагувати ]
Стеля на голову. У Львові будівля обласної лікарні не витримала сильних дощів. Штукатурка мало не впала просто на персонал. В області нині підраховують збитки від негоди. Докладніше розкаже Христина Гашенко.
У Львові в обласній клінічній лікарні обвалилася стеля у харчоблоці. Уламки пошкодили умивальник.
"Обвалилося вночі - ось цей шмат, де грибки якраз з'їли дошку. Ну і саме найгірше, що важка штукатурка повалила на металевий умивальник", - розповідає Андрій Кіхтяк в.о. завідувача відділу судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні.
Поруч із харчоблоком - палати. Потоки води по стінах у коридорі неабияк налякали пацієнтів.
"А де лежати? Як я не маю ноги, не ходжу нікуди", - говорить Богдан Бордун, пацієнт.
Штукатурка падає, тому що дах аварійний, показують господарники лікарні. Частина покриття будівлі згоріла ще торік. Дірки тимчасово залатали плівкою. На відновлення треба більше, ніж 4 мільйони гривень. Обласні депутати гроші й досі не виділили. І лише після рясних дощів тут вирішили самотужки латати покрівлю.
"Сьогодні була організація, яка готова в найкоротший термін згідно усіх аварійних робіт, хоча б бляхою - для того, щоб при дощах не текло. Але це буде тимчасово", - говорить Роман Бакай, заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні з економічно-господарських питань.
В області за 4 години випало більше місячної норми опадів. Із берегів вийшли місцева річка та озеро.
Збитки від дощу підраховують і на Львівщині. Зокрема в районному центрі Дрогобич. Лиха негода тут завдала більше як мільйон гривень.
Вода підтопила 14 навчальних закладів. П'ять із них через аварійні дахи залило. 8 школі Дрогобича пощастило найбільше, - кажуть освітяни. Навчальні кабінети розташовані на перших двох поверхах, тож із вересня тут готові зустріти учнів.
"Нна сходовій клітці третього поверху підтекла стеля і якщо піднімемося вище - то там дуже тече. Бачите, тут треба лапати, там підтекло і там всередині тече майже весь. Ми подали цифру, що у нас підтекло 225 кв. метрів", - показує Дмитро Солтан, директор Дрогобичської загальноосвітньої школи №8.
На вулицях Дрогобича досі працюють рятувальники. Із подвір'їв та підвалів відкачують воду.
"От ось тут було озеро і ми вже другий день відкачуємо на тій вулиці і поступово вона пропадає", - зазначив Андрій Калапач, рятувальник управління ДСНС у Львівській області.
Вода досі на подвір'ї у Дмитра Садового.
"Хату підтопило, підвал затопило гараж затопило, пару курей, кури не знаю - живі там, чи ні. Може і втопилися, бо там ніхто не ходив і там ніхто не зайде", - непокоїться Дмитро Садовий, житель Дрогобича.
Відшкодовувати збитки населенню у міськраді не будуть, - кажуть, немає грошей. Єдина надія у жителів на страхові компанії. Втім, райони, які часто підтоплює, фінансові агенти страхують неохоче.