Зустріч нормандської четвірки по Україні відбудеться у вересні, - Емманюель Макрон [ Редагувати ]
Дональд Трамп запросить Володимира Путіна на наступну зустріч G7 у Сполучені Штати. Про це очільник Білого дому заявив на підсумковій прес-конференції по закінченні зустрічі сімки у французькому Біарріці.
Лідери торкнулися і питання України. Про що говорили - розкаже Олексій Пшемиський, він у Франції.
Франція, Німеччина, Росія та Україна можуть провеси зустріч у нормандському форматі вже найближчим часом, про це на підсумковій прес-конференції у французькому Біаріці заявив президент Франції Емманюель Макрон.
"Матимемо зустріч у нормандському форматі у вересні. Путін погодився бути і президент Зеленський. Я вірю, що протягом наступних днів нам вдясться досягти прогресу", - говорить Емманюель Макрон, президент Франції.
Щодо ситуації на передовій та політичної - думаю, з Путіним, Меркель і Зеленським обговоримо точні дати спіткання. Стосовно повернення Росії у G7, ми не виробили спільного рішення, лише провели дискусію. Наша позиція така: доки в Україні триває криза - Росію не можна повертати
Саме питання чи долучиться Москва знову до "Великої сімки" не на жарт розсварило лідерів саміту. Повернути Москву хоче Трамп.
"Чи добре запрошувати Росію? Багато хто виступив за, та ми не голосували. Так, Крим було анексовано, проте за президентства Обами. Обама допомагав Україні, але Росія має там підводні човни, і Обаму перехитрили. Забрали Крим коли він був у Білому домі, анексію можна було зупинити, та Обама не зміг - і це погано. Так, я запрошу Путіна у тій чи іншій ролі, але я не знаю, чи погодиться він", - говорить Дональд Трамп, президент США.
Головні офіційні теми G7 рівноправ'я та єднання. Але найбільше говорили про торгівлю. Вашингтон уклав торговельну угоду з Великою Британією, яка невдовзі має розпрощатися з Брюсселем, а от Євросоюзу докорив.
"Думаю, Євросоюз ставиться до нас не менш жорстко, ніж Китай. Так не має бути. ЄС дуже суворі торгові партнери і Сполучені Штати втратили купу грошей через це. Та це не провина ЄС, це провина наших попередніх президентів", - говорить Дональд Трамп, президент США.
"Ми зацікавлені у розширенні торгівлі. І, думаю, знайдемо вихід. Але Німеччина передусім представлятиме інтереси ЄС", - говорить Ангела Меркель, канцлер Німеччини.
"Це недобре звучить", - говорить Дональд Трамп, президент США.
Не обійшлося без скандалів. Сьогодні зранку очільник Білого дому проігнорував зустріч сімки, присвячену кліматичним змінам. Трамп активно заперечує факт глобального потепління. Такий випад ЗМІ назвали відвертою неповагою до колег. Рятувати американського президента довелося Макронові.
"Трампа немає з нами, бо він проводить двосторонні зустрічі. Лише це - причина. Та Сполучені Штати з нами", - говорить Емманюель Макрон, президент Франції.
На фінальній прес-конференції Дональд Трамп і Еммануель Макрон лише зробили короткі заяви - шукатимуть як вирішити кризу в Ірані. Очільник Білого дому не виключив - навіть готовий зустрітися із Хасаном Рухані, але мати ядерну зброю Тегерану не дозволять. А від Китаю Америка очікує на торговельну угоду, інакше обіцяє економічну війну.
Цьогорічний саміт G7 у Біарріці вже назвали найгіршим із часів першої зустрічі Великої сімки у 75-му. Адже фактично ця зустріч не увінчалася жодними рішеннями. Уже сьогодні гості форуму залишать французьке місто.
Поки ж Біарріц лишається під щільною охороною поліції та пильною увагою журналістів з усього світу, лишивши наприкінці ще більше запитань, ніж було на початку. Головний Ньюзрум G7 працюватиме до пізньої ночі. Наступного ж року світові лідери зберуться у резиденції Трампа в Маямі.