Закони в обмін на гроші МВФ: у Верховній Раді проголосували одразу за два документи [ Редагувати ]
Закони в обмін на гроші МВФ. У Верховні Раді проголосували одразу два документи, ухвалення яких вимагав міжнародний валютний фонд для продовження співпраці - про ринок землі та Приватбанк. Як вони змінять життя українців - розкаже Ксенія Барвіненко.
Законопроект про неповернення банків колишнім власникам став чи не головною інстигою минулого тижня і навіть розділив монобільшість. Як тільки з'явилися чутки, що цей документ винесуть на голосування - частина законотворців зі "Слуги народу"- терміново захворіли. Аби у решти Зе-депутатів вистачило здоров'я натиснути "за" - до Ради прибув і президент.
Володимир Зеленський, президент України:
Для нас дуже важлива сьогодні підтримка економіки України, щоб відбулось підписання меморандуму з Міжнародним валютним фондом - закон про землю і банківський закон.
Без ухвалення цього закону, розраховувати на черговий транш від МВФ було б не варто. А без грошей Фонду українська економіка обвалиться, вневнені нардепи.
Петро Порошенко, народний депутат, фракція "Європейська Солідарність":
Дефолт - це є інфляція, але й дефолт - це є знецінення національних грошей, інший курс національної валюти, високий ризик безробіття, дестабілізація банківської системи.
Документ підтримали поки що у першому читанні. Але скоротили наполовину термін його підготовки до другого. І взялися ще за один - про ринок землі. Над ним нардепи працювали кілька місяців. І напередодні уночі вийшли на фінальне голосування.
Іван Крулько, народний депутат, "Батьківщина":
Я не пам'ятаю жодного випадку, коли у ночі в цій залі приймалось щось добре для України, знову ніч і знову нічого доброго для країни ми не очікуємо.
Закон передбачає скасування заборони на продаж і купівлю сільськогосподарської землі. Ринок планували відкрити з 3 червня наступного року, та через епідемію коронавірусу - дату перенесли на перше липня.
З 2021 по 2023 рік купувати землю зможуть лише фізичні особи. Українські фермери зможуть отримати пільгові кредити. Щодо права іноземців купувати землю позиція не змінилась, - питання вирішуватиметься на референдумі. Та незважаючи на його результати, - привласнювати землю, що розташована ближче, ніж за 50 км від державного кордону України, іноземцям заборонено. Не зможуть купувати українську землю і компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора - Росії, що входять до терористичних організаціях.
Ярослав Железняк, народний депутат, "Голос":
Я радий, що коаліція почула нас щодо вимог про проетапність, спочатку фізичні особи потім юридичні, щодо вимог безпеки державного кордону, щодо вимог захисту фермерів в тому числі через пільгове кредитування, і щодо заборони продажу землі державі-агресору.
Окрім цього закону, парламент має проголосувати ще кілька документів з так званого "земельного пакету".
Роман Лещенко, уповноважений президента з питань землі:
Це перший момент реалізації земельної реформи. Ми продовжуємо наповнювати кадастри, ми продовжуємо працювати над передачею на місця розпорядження державними комунальними землями. Всі ці інші правові акти будуть продовжувати прийматися і напацбовуватися в рамках даного календарного року
У парламенті вже зареєстрували дві постанови щодо скасування рішення про ринок землі. Тепер парламент має зібратися ще раз, аби їх розглянути.