Чернівці оживають після жорсткого карантину [ Редагувати ]
Чернівці оживають після жорсткого карантину. Громадський транспорт тепер їздить частіше. А майже в усіх школах сьогодні пролунав святковий дзвоник. Як минув перший післякарантинний день - розкаже Ольга Паламарюк.
На обличчях - маски, на партах - антисептики. У більшості чернівецьких шкіл сьогодні розпочалось навчання. Цього дня чекали тисячі учнів. А надто - їхні батьки.
Юлія Обершт, мама першокласниці:
Я, як кожна мама, хотіла, аби дитина першого вересні пішла до школи, щоб це було урочисто. На жаль, цього не змогли зробити, враховуючи обставини. Але з вірою в краще майбутнє ми сьогодні стартуємо.
Щоб надолужити втрачене, у цій чернівецькій гімназії провели урочисту лінійку. Щоправда, лише для першачків та випускників, щоб не створювати натовпу. Учні збираються у фойє, тримаються на дистанції. Та навіть такі обмеження не псують святкового настрою.
Арсен, учень Чернівецької гімназії №5:
Хотілося піти в школу, тому що дуже довго ми сиділи вдома і це нам набридло. Думаю, в школі нам краще буде навчатися.
Тривалість уроків вирішили не скорочувати, а от класи - поділили. Діти відвідуватимуть гімназію через день.
Тетяна Мінакова, директорка Чернівецької гімназії №5:
Одні працюють дистанційно, друга група працює тут. Але вони працюють одночасно. Класи провітрюються, дезінфектори стоять, як полагається. Після уроків буде проведена дезінфекція. Медсестра на місці.
Окрім відкриття шкіл, у Чернівцях відновлюють роботу дитячі садки. Частіше їздитиме і громадський транспорт.
Іван, водій тролейбуса:
Стало більше тролейбусів, змінилися графіки, випуск став більший в нас.
А от розважальні заклади, кафе та ресторани - працюють ще від початку липня.
Михайло, адміністратор ресторану:
В закладі є дистанції між столами, є багато санітайзерів. Є спеціальні смітники, в які люди викидають свої засоби захисту - вони розуміють, що їх потрібно змінювати.
Як вплине таке послаблення на захворюваність - поки що невідомо. Епідеміологи кажуть: інфікованих у регіоні - не меншає. До того ж дедалі частіше від коронавірусу страждають самі медики.
Юрій Падурару, заступник керівника Чернівецького обласного лабораторного центру:
Ми вчора зареєстрували тисячного хворого серед медичних працівників і 8-го померлого, загинувшого медичного працівника. Тому ситуація серйозна і ми маємо всі зараз працювати над тим, щоб унеможливити поширення і надати меддопомогу хворим.
На випадок загострення ситуації, в області розгорнули 18 госпітальних баз. Медики покладаються на дисципліну людей. Щоб карантинні обмеження - знову - не довелося відновлювати.