Судових вироків мінімум: у Верховній Раді підбили підсумки року боротьби з домашнім насильством [ Редагувати ]

Кожна третя українка хоча б раз у житті стикалася з домашнім насильством. Такі дані наводять юристи. І хоча рік тому Верховна Рада криміналізувала знущання в родині, кількість судових вироків досі мізерна. Адже жертви часто соромляться зізнатися, а правоохоронці не вміють правильно реагувати на такі правопорушення.
Крім того, жінки часто не можуть ізолюватися від кривдника, адже державних будинків для жертв домашнього насильства по всій країні - лише близько сорока.
Катерина Павліченко, заступниця Міністра внутрішніх справ України:
Багато постраждалих сприймають насильство, як щось невідворотнє у своєму житті і не повідомляють про такі випадки для МВС пріоритет у справі запобігання домашньому насильству залишається незмінним. По-перше, це формування нульової терпимості, нульової толерантності до будь-якого насильства в нашому суспільстві. По-друге це створення невідворотності покарання.
Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини:
Тільки за 11 місяців 2020 року звернулось 142 тисячі 279 осіб - це майже вдвічі більше, ніж за весь 2017 рік. це величезна кількість, але це перш за все наші громадяни стали більш обізнаними, наші поліцейські, наші органи, які реагують на це теж стали більш обізнаними.