Національна філармонія готується до переходу в онлайн [ Редагувати ]
Останній концерт з глядачами і далі в онлайн. Національна філармонія, на час нокдауну, класику виконуватиме в інтернеті. Та чи можуть віртуальні концерти замінити живі - у музикантів питав Геннадій Вівденко
Для неї це перший сольний концерт в українській столиці. Але для Національної філармонії - передостанній перед локдауном. Анастасія з канадського Торонто, але в її жилах тече українська кров. Концерт запланували ще рік тому.
Анастасія Різіков, піаністка (Канада):
Первым долгом, наверне, посвятить тем, кто в ушедший год пострадал от этой пандемии. Это коснулось всех, к сожалению. Хочу всем дать хорошее настроение и музыку подарить.
Ілона Таміліна, прессекретар Національної філармонії України:
Наразі всі квитки розкуплені. Залишилося кілька квитків. Думаю, що до початку концерту їх не буде. Треба надихатися високим класичним мистецтвом.
Із шестисот місць зайняті будуть лише триста.
Заходів із боротьби з коронавірусом у Національній філармонії України вжили вишукано та ефективно. Просто напів розібрали стільці. Один через один. Таким чином дотримується соціальна дистанція між поціновувачами класичної музики та виконуються рішення Кабінету Міністрів України.
Уже з п'ятниці, 8 січня, Національна філармонія транслюватиме концерти в інтернеті. Всю необхідну техніку, за словами гендиректора, закупили ще торік. Це і потужний сервер, і камери, і мікрофони.
Дмитро Оcтапенко, генеральний директор Національної філармонії України:
Ми мобілізувалися і обладнали всі ті технічні засоби, які нам дозволяють здійснювати онлайн-трансляцію, пряму онлайн-трансляцію. Ми знаємо, що практикують записи показувати в тубі, а інша річ - коли це онлайн-трансляція.
Повний аншлаг. Половина зали - молодь. Цій парі по 18 років.
Михайло, відвідувач Національної філармонії України:
Дома сидеть тоже не хочется. Полгода, почти год. Надо выбираться на такие культурные мероприятия.
Дарія, відвідувачка Національної філармонії України:
Хочется культурно развиваться, а не просиживать скучные карантинные дни дома.
Анастасія дві години виконує для слухачів, які вже засумували за класикою, композиції Шопена та Рахманінова. Її техніка унікальна - рухи плавні, як змах крил метелика. Уся зала понад десять разів встає й аплодує.
Утім, філармонічний оркестр готується вже до інтернет-концертів. Наступний, "наживо", з публікою планують після закінчення локдауну - 25 січня. Звучатимуть сонати Людвіга ван Бетховена. Якщо карантинні заходи послаблять.