Моцартом по шансону: у громадському транспорті Чернівців звучатиме класика [ Редагувати ]

Замість шансону - Моцарт і Вівальді. У Чернівцях може початися... симфонія маршруток! У громадському транспорті вже скоро, імовірно, звучатиме лише класична музика. Принаймні таку ініціативу розгляне місцева влада.
Та чи готові городяни до такої культурної революції?
Смокінг, сорочка, метелик... Ніби нічого не забув. А, ще 7 гривень на проїзд! Ну все, тепер можна бігти на маршрутку.
Саме такий дрес-код, імовірно, відповідатиме атмосфері в громадському транспорті Чернівців. Якщо, звісно, місцеві депутати підтримають відповідний проєкт рішення. Згідно з документом, у міському транспорті й на зупинках, пропонують транслювати класичну симфонічну музику.
Василь Зазуляк, заступник чернівецького міського голови з питань діяльності виконавчих органів:
Міська рада в принципі стосунку до цієї ініціативи не має, це є ініціатива приватної особи. І він, користуючись механізмом громадського залучення, це не була петиція, є такий механізм, де достатньо набрати 50 голосів і це рішення оргвідділ зобов'язаний винести на сесію міської ради.
Водії тролейбусів і маршруток від ініціативи не в захваті. Кажуть, упродовж зміни слухати одноманітну музику важко.
Федір, водій тролейбуса:
Взагалі вона відволікає, а вона якщо цілий день буде отак над головою гриміти, хто буде працювати? Це ж абсурд.
Василь, водій маршрутки:
Якщо воно буде там ззаду собі грати, то воно нам нічого не заважає. А якщо воно спереду буде, то буде заважати. Думаю, що вона не потрібна нікому.
Думки пасажирів щодо ініціативи розділилися. Одні називають транслювання творів Штрауса і Бетховена акустичним насиллям, інші переконані - класика поліпшуватиме настрій!
Іван, житель Чернівців:
Мені не треба музики. У транспорті, я думаю, що це не треба. У транспорті заважає, навіть водію, що не заважає?
Марія, жителька Чернівців:
Я за! За будь-яку музику, навіть українську, симфонічну, народну. Я думаю, що вона лікує, симфонічна музика лікує. Так що я думаю, що все буде гаразд.
Пан Йосип керує чернівецьким симфонічним оркестром. Ініціативу підтримує! І додає: класична музика справді позитивно впливає на людину. Допомагає позбутися стресу, тривоги і стимулює розумову діяльність.
Йосип Созанський, головний диригент та художній керівник Академічного симфонічного оркестру Чернівецької філармонії:
Ви знаєте, є такі типи концертів спеціально для жінок, вагітних жінок, і так само протестовано, яка саме музика викликає у них хороші емоції.
Проте уточнює: в громадському транспорті має фоном звучати лише розмірена музика. А підбирати її повинні фахівці, зокрема, музичні психологи.
Йосип Созанський, головний диригент та художній керівник Академічного симфонічного оркестру Чернівецької філармонії:
Вона не має якогось роздратування носити, вона навпаки має дати водночас і спокій, і водночас настрій, тонус. Тобто вона має бути дуже делікатно підібрана.
Питання розглядатимуть на сесії міськради 28 січня. А от профільна комісія висновок уже надала. Ініціативу пропонують відхилити. Оскільки це порушує право людей на приватний простір і тишу.