Лікувальна терапія: у Коста-Риці створили унікальний підрозділ кінної поліції [ Редагувати ]
Поліційна іпотерапія. У Коста-Риці працює унікальний підрозділ кінних правоохоронців. У будні вони виконують звичайну службу, а у вихідні перетворюються на лікарів. З якими хворобами борються?
Вихідними в міському парку костариканської столиці Сан-Хосе - черга з охочих бодай подивитися на дивовижні цілющі сеанси незвичайних лікарів. Ця четвірка коней - тутешні знаменитості. Ще б пак, у будні служать разом з офіцерами поліції, а у вихідні - допомагають хворим долати різноманітні недуги.
Серед пацієнтів - люди з ДЦП, порушенням рухової активності чи складними психологічними розладами. Стефані Арсе прийшла сюди з тяжкою депресією і тривогою. Коней називає своїми рятівниками.
Стефані Арсе, пацієнтка:
Я була готова скоїти щось божевільне. Я втомилася, у мене не було бажання жити. Мої думки були такими, що... навіть казати не хочу. Але, дякувати Богові, пройшла цю терапію. Я тут уже вчетверте. Як бачите, не тремчу, не боюся. Сповнена спокою та впевненості.
63-річний Гілберт Серрано каже: вже й не думав, що знову нормально ходитиме. Чоловіка частково паралізувало через артеріальну непрохідність. Однак кілька сеансів зробили справжнє диво.
Гілберт Серрано, пацієнт:
Я вражений результатами. Я сюди фактично приповз. А після п'яти сеансів знову можу бігати, ходити, писати, кермувати. Насправді я не лише вдячний, але й дуже здивований.
Лікувальний комплекс розробили професійні лікарі. Кожне заняття триває 45 хвилин. Для іпотерапії відібрали найдобріших і найспокійніших коней. Проводить сеанси ціла команда офіцерів місцевого відділку. Вони просто закохані у своїх плеканців. А дехто навіть має за що подякувати скакунам, адже теж одужав завдяки їхній допомозі.
Вільям Хіменес, офіцер кінної поліції:
Можливо, для когось це смішно, але не для мене. Коні - чотириногі психологи і мають таке величезне серце. Тому вони нам допомагають.
Секрет чарівної дії кінного лікування, - кажуть медики, - у поєднанні кількох важливих чинників. Це і фізичне навантаження, і психологічне розслаблення завдяки зміні активності. Особливо ж цілющі - радість і надія, які дарує пацієнтам спілкування з тваринами.