Кінець "маскам-шоу": в Україні з'явилося Бюро економічної безпеки [ Редагувати ]
Кінець "маскам-шоу". В Україні з'явилося Бюро економічної безпеки. Займатиметься воно всіма фінансовими злочинами в країні. Податкову міліцію, Нацполіцію та відділ СБУ по боротьбі з економічними злочинами тепер мають ліквідувати, а всі справи передати БЕБ.
В уряді наголошують: Бюро економічної безпеки набуде статусу центрального органа виконавчої влади. І стане суто аналітичним відомством - без тиску на бізнес.
Кінець "маски-шоу", - так в Парламенті, а згодом і в Кабміні назвали створення бюро економічної безпеки. Новий правоохоронний орган розслідуватиме економічні злочини, і остаточно ліквідує податкову міліцію.
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України:
І буде займатися усіма злочинами у сфері економіки. Створення БЕБ - це нова сторінка у відношенні держави і бізнесу, це закінчення часів силового тиску на бізнес, це новий аналітичний до розслідувань у сфері фінансово-економічних злочинів.
Ще під час розгляду законопроєкту про БЕБ у Парламенті - в монобільшості обіцяли, що орган буде суто аналітичним.
Данило Гетманцев, народний депутат, "Слуга народу":
Буде здійснювати аналітичну роботу з попередження і виявлення системних порушень у сфері публічних фінансів, виходячи з тієї інформації, яка є - з доступом до реєстрів, з доступом до руху коштів на рахунках, з даними фінансового моніторингу.
Поки що бюро економічної безпеки створили лише на папері, далі - пів року перехідного періоду і конкурсів на посади.
За задумом, у Бюро працюватимуть чотири тисячі слідчих. Усіх обиратимуть на конкурсах. Представники бізнесу побоюються, що в нову структуру прийдуть старі кадри. Експерти ж кажуть, хвилювання не безпідставні.
Тетяна Острікова, економічна експертка:
Цей закон, на жаль, не містить жодних запобіжників, які б унеможливили переток старих і, будемо відверті, корумпованих кадрів з податкової міліції, з відповідних підрозділів, Служби безпеки, які займалися економікою - так званою з "простої поліції". Тому всі ці працівники на сьогоднішній день сидять на низькому старті і шукають "політичний дах", який забезпечить плавне перетікання їх, їхніх нинішніх місць роботи - до цього бюро економічної безпеки.
Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації:
Були здивовані, коли ми побачили шалену кількість персоналу - набагато більшу кількість, яка була б потрібною. Більше того, нас здивувало, що там були мілітарські воєнізовані звання.
Щоб нова структура запрацювала потрібно набрати мінімум третину штату. Законодавці виділили на це пів року, Втім експерти впевнені - справа ця не швидка.
Тетяна Острікова, економічна експертка:
Для створення конкурсної комісії і проведення конкурсу на керівника - це мінімум один-два місяці, потім керівник буде створювати власне структуру, територіальні підрозділи, займатись їх матеріально-технічним забезпеченням, навіть приміщення - забезпечувати наявність приміщення для роботи органу. Я не бачу можливості зробити це швидше, ніж приблизно в перспективі до кінця року.
Та чи буде Бюро економічної безпеки настільки ефективним, як це прописано в законі? В бізнес-асоціації впевнені, все залежатиме від самих слідчих. Адже...
Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації:
Все буде залежати від того, наскільки персонал, який там буде найнятий, буде розуміти завдання, які стоять перед цим відомством, чи вони будуть займатися корупцією, чи вони будуть дійсно протистояти тіньовій економіці.
До того ж, кажуть в асоціації, хотіли б бачити реформу судочинства, аби при необхідності, мати змогу відстояти свої права в суді.