Відставка Разумкова: як голосували депутати та хто претендує на його крісло? [ Редагувати ]
Рада без голови. Дмитра Разумкова таки відправили у відставку. Офіційно йому закидають порушення регламенту. Цікаво, що голосів самих лише слуг за звільнення не вистачило б. І їм, крім депутатських груп, підставила плече... "Батьківщина"! Хоча раніше вони запевняли, що не підтримають це рішення.
Тож сам Разумков після голосування навіть пожартував про широку коаліцію – "СНБ".
Як відбувалася відставка Разумкова, і хто претендує на його крісло, окрім Стефанчука - про все розкаже Ксенія Барвіненко.
Ще якихось два роки тому ....
Дмитро Разумков - голова партії "Слуга народу".
А вже сьогодні....
Дмитро Олександрович відступив від принципів і більше не є членом нашої команди.
"Слуги" згадали всі "гріхи" Разумкова. І неголосування за санкції на Радбезі, і непризначення голови апарату парламенту.
Олександр Корнієнко, народний депутат, "Слуга народу":
Чому ви не підтримували санкції на Раді національної безпеки та оборони? Чому одні комітети отримували висновки швидше, і їх закони ставили в порядок денний, а інші комітети були відкинути буквально на маргінез?
Та офіційна причина відставки Разумкова - порушення регламенту. Щоправда, деякі члени монобільшості трактують це доволі своєрідно.
Владлен Неклюдов, народний депутат, "Слуга народу":
Будучи спікером, неодноразово, коли чули, коли колеги з оцієї фракції ображали президента, депутатів, ви мали реагувати, робити зауваження, але жодного разу ви не припинили порушення.
А от інші фракції оцінили роботу Разумкова краще, ніж його команда.
Ірина Геращенко, народний депутат, "Європейська Солідарність":
Він намагався зберегти мінімальну незалежність українського парламенту.
Ярослав Железняк, народний депутат, "Голос":
Був діалог, тому що в найважчі часи, коли почався коронавірус, ми збиралися в кабінеті у голови і знаходили компроміс і приймали закони швидко, якісно і для народу.
Сам Разумков нагадав "слугам" принципи, з якими вони, тоді ще разом, ішли на вибори, і про те, як цих принципів дотримуються.
Дмитро Разумков, народний депутат, позафракційний:
Принцип демократії, з яким ми йшли, право народу, став принципом влади більшості. Принцип верховенства, права та закону став змінений на політичну доцільність, принцип "право на власну позицію та свободу слова" змінив принцип "хто не з наших - той проти нас". А принцип, що офшори для влади – ганьба, став принцип "нічого страшного, у кожного ФОПу вони є."
Сергій Соболєв, народний депутат, "Батьківщина":
Ви вже дійшли до ручки. Бо ви вже почали поїдати "слуги народу" - один одного. Ми вас в наступному парламенті не побачимо, "слуги народу". Дмитро Олександрович, до зустрічі в новому парламенті!
Відставку Разумкова підтримали 284 нардні депутати. І знову голосів самих "слуг" не вистачило. Тож "за" їм докинули і депутати груп "Довіра" та "За майбутнє", і частина "Голосу". Іронія ще й у тому, що нардепи від "Батьківщини", які хотіли бачити Разумкова в наступних скликаннях, також підтримали його звільнення. Але там пояснюють: голосували через безвихідь і тим самим хотіли допомогти Разумкову.
Сергій Соболєв, народний депутат, "Батьківщина":
Ні Разумков, ні хто б найгеніальніший, хто б не сів у це крісло, до тих пір, поки цим парламентом курують з Банкової, цей парламент є недієздатним, і тому єдиний шлях цього парламенту - це на перевибори.
Та які б "гріхи" не приписували "слуги" Разумкову, він покидає залу під оплески.
Аби стати головою парламенту, Разумков вийшов із фракції монобільшості, та чи залишиться позафракційним депутатом і надалі - не зізнається.
Дмитро Разумков, народний депутат, позафракційний:
Я буду будувати команду і в середині команди, і поза парламентом. На пенсію я точно не збираюся, здоров'я мені дозволяє, я буду рухатись вперед. Раніше всі що казали? Казали, що з голови Верховної Ради ніхто не ставав президентом, цей запобіжник ми сьогодні прибрали.
Крісло ж голови недовго залишиться порожнім. Туди "слуги" хочуть призначити віце-спікера, і донедавна представника Президента в парламенті - Руслана Стефанчука. Є й альтернативні кандидатури: позафракційний Гео Лерос, Ярослав Железняк від "Голосу", та двоє від ЄС - Яна Зінкевич та Олексій Гончаренко. Та, звісно, найбільші шанси у Стефанчука.
Юрій Бойко, народний депутат, співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя":
В цій ситуації керування класичне. Керування парламентом, його не буде. Це буде проміжна структура.
В нас не буде парламенту, в нас так само, як уряд став філіалом Офісу Президента, так само і парламент стає філіалом Офісу Президента, йому будуть спускати завдання, він буде штампувати. Ця монобільшість буде штампувати ті рішення, які будуть спускати з Офісу Президента.
Депутати намагалися призначити Стефанчука головою одразу після відставки Разумкова, та не вклалися в час. Тож фінальне голосування за нового спікера буде завтра.