Здорожчання ціни на газ: опозиція закликає надати додаткові субсидії підприємствам теплової галузі [ Редагувати ]

Подорожчання газу б'є не лише по бюджетниках. Зачепить воно й промисловців. А відтак - і нас із вами. Бо комунальний тариф - це невід'ємна частина собівартості будь-якої продукції.
Тож як захистити українського виробника від банкрутства через газові ціни? Дивіться далі.
Підприємство "Сумихімпром". Більше ніж тридцять цехів, у яких працюють понад чотири тисячі людей. Це найбільший виробник міндобрив і пігментів в Україні. Та й він залежить від ціни на газ. Бо третина собівартості їхньої продукції - це енергоносії. Працівники неодноразово просили владу захистити вітчизняне виробництво. У парламентській опозиції кажуть: уже подали законопроєкт, аби встановити середню єдину ціну на газ.
Юрій Бойко, народний депутат, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя":
Для промышленности, для людей, для коммуналки, для бюджетников, школы и больницы делается единая цена. Людям надо дать субсидии дополнительные, это примерно 12 млрд грн, предусмотреть в бюджете следующего года. И тогда у нас не будет катастрофы с промышленностью. Промышленность - это не только химия, это хлеб, в себестоимости которого энергоносители занимают существенную место.
Через високу ціну на газ під загрозою зриву і старт опалювального сезону. Чимало міст входять у зиму з боргами, які роками накопичувалися через різницю в тарифах. Ніжин - одне з таких. Тут тепловики завинили "Нафтогазу" 80 мільйонів гривень.
Олексій Щербина, голова правління "Облтеплокомуненерго":
Власть местная оказывается в просто затруднительном состоянии - или повышать в полтора раза тариф, или компенсировать с местного бюджета. Для таких, допустим, небольших городов, как этот - компенсация с местного бюджета не позволит реализовать ни один инфраструктурный проект.
Тож і в цій ситуації все впирається в ціну на газ. А також у неготовність влади до стрибків вартості на європейських ринках.
Юрій Бойко, народний депутат, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя":
Не продумали, какие будут цены, не продумали, как быть предприятиям, которые имеют долги, не отработали механизм реструктуризации задолженности. Поставили всю коммунальную сферу в такое уязвимое положение.
І вирішувати газову проблему необхідно комплексно. Аби щороку опалювальний сезон не був проблемою.