На Закарпатті розквітла Долина Нарцисів [ Редагувати ]
Їх не висаджувала рука людини - їх посіяла природа. На Закарпатті понад 200 гектарів вкрило білим килимом. Це унікальна у всьому світі Долина Нарцисів. Вони тільки починають квітнути, а люди вже активно приїздять, аби помилуватися. Побачила цю красу і наша Мар'яна Мартин.
Білі пахучі килими нарцисів вже поволі розстеляються на Хустщині. Квітів ще зовсім мало, а туристів вже хоч відбавляй.
Ірина, переселенка з Донецька:
Дуже красиво, ні ніколи не бувала.
Хтось бачить ці дикі квіти вперше. А от Михайло навідується сюди щороку. Дає інструкцію новачкам, як потрібно поводитися у Долині Нарцисів.
Михайло, житель міста Хуст:
Не можна тут рвати їх, не можна виносити їх за територію, не можна ходити …лише фотографуватися і все.
Сім'я Наталії із Запоріжжя. Поряд з нарцисовими килимами, розстелили й свою ковдру. Тут серед квітів влаштували міні пікнік. Частують смаколики, любуються квітами діляться враженнями від побаченого.
Наталія, переселенка із Запоріжжя:
Нема худа без добра. Побачили краєвиди нашої держави, вона дає сили жити, зустрічати завтрашній день. Ми наблюдали як гори зеленіють, це дуже красиво. Поїдемо додому з новими враженнями, розповідати, яка в нас гарна, чудова Україна, які на ній живуть люди!
Як і більшість туристів цьогоріч Олена теж з-поміж переселенців. Родом із Києва, вже незабаром із чоловіком та дітьми планують їхати додому. Та на останок вирішили побачити легенду Закарпаття - Долину нарцисів.
Олена, переселенка із Києва:
Так, дуже красиве місце, дійсно відчуття весни, але неймовірно красиво, дійсно дуже близько до природи, неймовірне відчуття такої гармонії. Те, чого зараз так дуже-дуже хочеться. Їдемо вже в сторону дому, вирішили зайти …відвідати.
Цей високогірний вузьколистий нарцис - десятки, а то і сотні років тому захопив понад 200 гектарів низовини на Хустщині. Ніхто точно не знає коли це сталося та за яких умов. Але відтоді за квітами доглядають, пильнують, аби їх не зривали, та створюють всі умови, аби квіти не зникли так само несподівано, які і з'явилися.
Олександр Навроцький, начальник ПНДВ "Долина Нарцисів":
Тими роками, люди-старожили кажуть, що було набагато більше нарцисів. Ну порушився водний баланс, заповідники, в 70-х роках його хотіли переорати це поле. Є в нас проблема - в нас верба проростає на території, яку ми кожен рік вирубуємо після того, як нарцис відцвіте, вже відцвіте, ми займаємося сінокосами.
Мішель з Німеччини. Та вже понад 10 років живе на Закарпатті. Чоловік кочівник. Разом з ним областю кочують і карпатські буйволи. Він їх розводить. Нині в його руках електричний пастух. Ним огороджує територію. Адже вже днями у долині нарцисів оселяться ще й буйволи.
Мішель, розводить карпатських буйволів:
Вже 3 гуд ми випасаємо буйволів у долині нарцисів. На буйволів тут дуже добра їда. Тут і дуже велика територія і велике різноманіття. Тут різні квіти, різні дерева, що буйволи люблять.
Завдання цих тварин не тільки привабити ще більше туристів, вони мають посприяти розширенню території цвітіння нарцисів, поїдаючи чагарники. А на копитах переносять цибулинки квітів. Дмитро та Анна буйволів вже не побачать. Бо теж планують їхати додому. Та мають одне заповітне бажання.
Дмитро та Анна, переселенці із Запоріжжя:
Гарно, но трошки воно дає таку тривожність, що зараз трапляється. І якраз цей час коли ми тут знаходимося можна відволіктись. І надіятися, що буде все як тут. Тихо мирно.
Нарциси мають неповторний запах. На жаль, з роками площа долини зменшується. Тим хто хоче помилуватися фантастичною долиною цього року - варто поквапитися, приблизно 25 травня - закінчується сезон цвітіння.