Уряду Чорногорії винесли вотум недовіри [ Редагувати ]

В ніч проти суботи, 20 серпня, уряду Чорногорії на чолі з прем'єр-міністром Дрітаном Абазовичем переважною більшістю винесено вотум недовіри. Про це повідомляє DW.
Це сталося менш ніж через три тижні після підписання угоди Чорногорії з Сербською православною церквою (СПЦ).
В рамках угоди, підписаної прем'єром Абазовичем і сербським патріархом Порфирієм, затверджувався правовий статус СПЦ в Чорногорії, давалися відповідні майнові гарантії і скасовувалися деякі її особливі права.
На думку Абазовича, прийнята угода повинна була допомогти врегулювати всі церковні суперечки, що стосуються майна СПЦ в Чорногорії, щоб отримати можливість зосередитися на інших важливих питаннях.
Критики вважають, що окремо від інших релігійних громад в особливій угоді з СПЦ необхідності не було. Поки неясно, чи призведе падіння уряду до дострокових парламентських виборів або ж партії, що входять до складу чорногорської Скупщини, спробують сформувати нову керівну коаліцію.
36-річний Дрітан Абазович очолив уряд у Подгориці 28 квітня 2022 року. Подібно президенту Чорногорії Міло Джукановичу, він вважається прозахідним політиком.
Після того як у 2006 році Чорногорія вийшла з державного союзу з Сербією, влада в Белграді намагалися посилити свій вплив в Чорногорії, використовуючи СПЦ, а також місцеві просербські політичні партії та організації.
Чорногорія з населенням близько 620 тисяч осіб входить в НАТО з 2017 року і прагне до вступу в ЄС, чому заважають політичні розбіжності в балканській країні. СПЦ є найвпливовішою релігійною організацією в Чорногорії.