На Буковині облаштували "Центри сили": 400 людей зможуть зігрітися та зарядити свої гаджети [ Редагувати ]

Європейська комісія готує для України партію техніки, необхідну для забезпечення країни електрикою. Зокрема, там будуть 200 середніх трансформаторів і десятки важких генераторів. Допомога надходитиме і з інших країн...
Наразі без світла в кожній області України залишаються до 400 тисяч людей. Гуртуються і не падають духом. Центр сили українців створили небайдужі на Буковині. Там люди зможуть підзарядити свої гаджети, поки вдома немає електроенергії, облаштували прихисток і буржуйками. Розташуватися у такому теплопункті зможуть до 400 людей. Докладніше - Ольга Лучек.
У квартирі Михайла Васильовича нині ані світла, ані тепла. Свічками та сірниками запасся, але ж і це не вихід, у разі повного блекауту.
Михайло, житель Чернівців:
Так накупляли якісь свічки, якісь лампи, я ж виріс у селі, це панство вже тут народилося, а я сам з Франкіської області, недалеко від Коломиї, з гір, гуцул, і у нас при радянській владі не було ні світла, нічого не було, в школу ходив малим при тих каганцях.
Волонтери та небайдужі буковинці згуртувалися і вирішили самі організувати центр підтримки для тих, хто нині без світла та тепла. Вперше за день тут вип'є чаю і Михайло Васильович.
Волонтери тут встановили генератор. Тож у цьому облаштованому теплопункті можна зарядити телефони та повербанки. Привезли сюди і буржуйку. Тож тут можна буде ще й приготувати їжу.
Роман Панівський, волонтер:
На горі у нас стоїть генератор, це дякуючи нашим колегам з Англії, які надають нам допомогу і цей генератор якраз ми запустили, тут є світло, дякуючи цьому генератору, але це лише світло, а тепла немає. Тому хочемо поставити такі буржуйки, налаштувати, запустити їх, дрова у нас є заготовлені.
Володимир Дорош, волонтер:
Це сотні людей, до 400 людей спокійно можуть прийти і знайти прихисток у нас в бомбосховищі облаштованому волонтерським штабом і бути в дуже комфортних умовах.
Юрій виготовляє буржуйки воїнам на фронт, привіз одну з них і до теплопункту, її планують поставити біля бомбосховища.
Юрій, волонтер:
Купляємо метал на металобазах, його розрізають на смуги, вже своїми руками заварюємо, на них можна приготувати досить велику кількість їжі чи води закип'ятити, вони маленькі, всіх потреб з обігріву не перекривають, але такі мінімальні базові потреби з допомогою них можна вирішувати.
Цей прихисток є пунктом обігріву та водночас і укриттям. І поки наші енергетики роблять усе можливе, аби стабілізувати ситуацію, тут при черговій атаці росіян, люди зможуть перечекати у безпеці, теплі та із зв'язком.
Біда українців лише більше згуртовує. І хоч у наших оселях немає світла, воно є в наших серцях.