Штучний інтелект за 30 днів розробив ліки від раку печінки [ Редагувати ]

Вчені Університету Торонто та біотехнологічної компанії Insilico Medicine використовували штучний інтелект (ШІ) для створення препарату, потенційно здатного подолати одну з форм раку печінки - гепатоцелюлярною карциномою. Процес розробки лікування зайняв у штучного інтелекту лише 30 днів.
Як повідомляється на сайті Університету Торонто, вчені використовували програму на базі ШІ AlphaFold, розроблену Google DeepMind та здатну прогнозувати просторову структуру білка, а також платформу Pharma.AI.
Вчені за допомогою ШІ відсканували ракові клітини, щоб знайти можливі слабкі місця. Цим слабким місцем, за версією ШІ, виявився маловідомий білок CDK20 (циклінзалежна кіназа).
Програма AlphaFold спрогнозувала просторову структуру цього білка, а також вказала на його вразливість. Ввівши отримані дані в Pharma.AI, вчені отримали дані про препарат, який може впливати на цей білок і потенційно впоратися з карциномою.
Гепатоцелюлярна карцинома - захворювання, яке швидко розвивається та частіше виявляється у людей вже на останніх стадіях. Щорічно цей вид раку виявляються у майже 600 тис. пацієнтів у світі.
Наразі вчені Університету Торонто планують провести клінічні дослідження отриманого препарату. За їхніми словами, проведена робота наочно підтверджує "революційний потенціал" використання ШІ у медичних дослідженнях, оскільки раніше на розробку препаратів могли йти роки чи навіть десятиліття. Результати дослідження опубліковано у журналі Chemical Science.