У рамках "плану Маршалла" для України підпишуть 12 угод про відновлення регіонів - Олексій Кулеба (ексклюзив) [ Редагувати ]

Представники 54 країн візьмуть участь у саміті громад і регіонів, який відбудеться у Києві 19 і 20 квітня. 90 учасників безпосередньо прибудуть до української столиці, ще 111 представників громад і влади з 36 держав готові долучитися онлайн.
Саміт задуманий як міжнародний майданчик на якому учасники зможуть обговорити питання відновлення України після війни, ініціативи з нормалізації життя громад та головне - отримати підтримку.
Українська делегація планує представити власний план повоєнної відбудови. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.
Географія учасників у нас надзвичайно широка. У нас є представники і зі Сполучених Штатів, і з Африки, звичайно, більшість представників - з європейських країн. До нас приїдуть більше ста гостей.
У нас буде чотири напрямки дискусійних. Одна звичайно, це відновлення України.Але я б не говорив зараз, що буде презентація саму плану відновлення. Буде мови йти про те що необхідно і можна зробити саме зараз, а також про певні перспективи на 2023-й рік.
Також у нас буде велика дискусійна панель, яка стосуватиметься безпеки і розмінування наших територій. Також у нас буде дискусійна панель, яка стосуватиметься розвитку регіонів, й інноваційних технологій, які ми маємо впроваджувати, щоб відновлення відбувалося за сучасними стандартами.
І ще одна велика дискусійна панель стосуватиметься реінтеграції. Тобто що нам робити з громадами, регіонами , які будуть деокуповані і деокуповані вже. Яка нам допомога потрібна.
У нас запланована на сьогоднішній день 12 угод, які будуть підписані напряму між містами та регіонами. Конгрес регіональних влад і регіонів, в рамках якого проводиться міжнародний саміт, це саме про те, щоб у нас розповсюджувались прямі звязки між містами європейськими, всього світу з Україною. І, звичайно, регіони також мають між собою об'єднуватись, інтегруватися, для того, щоб українське суспільство максимально швидко інтегрувалось в європейське.
Окрім угод, ми будемо заявляти декларацію , яка стосуватиметься співпраці наших регіонів, співпраці між містами. Одне з ключових, що буде в цій декларації - питання безпеки, розмінування і відновлення наших регіонів.
Головне, що ми будемо робити зараз - це вести діалог з представниками, які приїдуть до нас, щодо того, як громади європейські, світові, можуть конкретно допомагати цим регіонам, населеним пунктам, куди вони приїдуть. Тобто це прямий діалог, результат якого ми маємо побачити у найближчому майбутньому.