Закон про мобілізацію: у Міноборони розповіли, що зміниться для українців (відео) [ Редагувати ]

У четвер, 11 квітня, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію, який набуде чинності через місяць після підписання президентом Володимиром Зеленським.
Основні положення тексту стосуються змін для військовозобов'язаних та покарань за ухилення від мобілізації.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.
"Закон дуже важливий, за великим рахунком це вимога часу, він певним чином визначає баланс тією кількістю людей, яка буде залучена безпосередньо у війську, і тими людьми, які працюватимуть на оборону в тилу.
В умовах, коли окупанти продовжують свої агресивні дії, виключати можливість подальшої ескалації не можна, тому оборона країни має залишатися справою всієї країни. Зважаючи на те, що бійці, яка знаходяться на лінії боєзіткнення, потребують і поповнення, у тому числі і певного відновлення. Тому мобілізаційні заходи з залучення вмотивованих і здорових людей - це вкрай важливо. Тому цей закон на часі...
...Слід мати при собі військово-обліковий документ, це вимога закону. Його будуть зобов'язані постійно носити з собою люди, які є військовозобов'язаними у віці від 25 до 60 років, і пред'явити на вимогу співробітника ТЦК або поліцейського.
Також впродовж 60 днів з'явитися й оновити свої дані в ТЦК. Це також слід пам'ятати. Крім того, буде запроваджено електронний кабінет, там також можна буде оновлювати дистанційно свої дані. Якщо ви одружилися, якщо у вас народилися діти, якщо ви змінили місце проживання, це можна буде завантажити завдяки електронному кабінету. Але реєстрація у ньому абсолютно добровільна", - розповів речник Міноборони.