Десятки ліцеїв взяли участь у фешн-конкурсі "Прорив легкої промисловості в Україні" [ Редагувати ]
Десятки ліцеїв взяли участь у Fashion-конкурсі "Прорив легкої промисловості в Україні". Працювали над національним оберегом - вишиванкою. Окрім традиційних символів, на полотні з'явилися воєнні. Як усе відбувалося?
Поєднання автентичності та сучасності - у своїх вишиванках продемонстрували учасники виставки від Fashion Global Ukraine та Асоціації швейних училищ. Загалом цього року було понад п'ятдесят ліцеїв.
Кожна робота виконана - це окрема історія й окремий й біль. Адже серед учасників є училища, що релокувались через бойові дії. Або ті, хто відновив роботу на місці після російського терору.
Наталія Скляр, майстриня виробничого навчання з професії кравець КНЗ КОР Васильківський професійний ліцей:
26 лютого 2024 року наш заклад, на жаль, був зруйнований. Але дякуючи Богу, наша техніка, саме техніко-виробнича вціліла і перейшли в інший корпус, де також були пошкоджені вікна. І завдяки послу Туреччини наш заклад був відновлений.
І вже у новій майстерні дві учениці під керівництво Наталії розробили дизайн вишиванок. На одній із них зображений Байрактар.
Наталія Скляр, майстер виробничого навчання з професії кравець КНЗ КОР Васильківський професійний ліцей:
Ми працюємо з льоном або іноді поєднуємо з віскозними, бо вона тоді м'якша. Ниточка в нас також візкова, бо мені подобається, як вона при роботі переливається.
Асоціація дизайнерів об'єдналася ще на початку війни у 2014 році аби почати масштабне волонтерство для фронту. Згодом вирішили об'єднати й підтримувати майбутніх дизайнерів, так і з'явився конкурс Fashion прориву.
Голда Виноградська, президент нац. галузевого партнерства в легкій промисловості України:
Вже понад 7 років ми співпрацюємо з освітніми закладами, яких в Україні зараз 120. Які готують кадри для легкої промисловості. І от раніше цей захід ми організовували в різних містах : Харків, Кривий Ріг і так далі. І це не лише виставки, а це й вебінари чи майстер-класи для викладачів.
Роботи ліцеїстів оцінювали імениті дизайнери, фахівці у галузі мистецтва та моди.
Оксана Фурса, доктор мистецтвознавств, президент Арт академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі:
Нам потрібно показуватись всьому світу, що Україна має стояти не з протянутою рукою, а з рукою, яка показує все, що ці золоті руки можуть. Бо тут дуже високий рівень стилізації. Вишиванка не просто, не тривіальна. Дітей багато, які вступали в колаборації, і це показує і показали, що вміють працювати у команді.
Сьогодні вже відбувся фінал конкурсу. За журівським голосуванням у номінації "Ручна вишивка" перемогли "Рівненський центр сервісу та дизайну", а в номінації "Машинна вишивка" перше місце отримує Луцький центр професійно-технічної освіти. Також було глядацьке голосування онлайн, де переможець Решетилівський художній професійний ліцей.
Переможці конкурсу вони отримують машинки, швейні машинки. Тому це дуже важливо, що заклад не просто переміг, а це й реальна користь, яку можуть отримати заклади.