Hamster Kombat: що не так із "тапалкою" та чим вона небезпечна для українців [ Редагувати ]


Hamster Kombat - це безкоштовна гра у Telegram, де гравці керують віртуальними хом’яками. За різні дії вони отримують монети, які потім, за словами експертів та аналітиків, можна буде обміняти на криптовалюту. Нещодавно зʼявилась інформація про те, що дана гра має російський слід та може бути вкрай небезпечною для українців.
Що таке Hamster Kombat
Головна задача у грі - "тапати" на зображення хом’яка, що дозволяє гравцям заробляти цифрову валюту. Рівень гризуна можна прокачувати, від чого збільшується і прибуток.
Гра швидко набрала популярності. Відтак, наразі вона налічує понад 42 мільйона активних гравців по всьому світу.
Hamster Kombat швидко набрала й неабиякої популярності в Україні через рекомендації у Instagram, TikTok та Telegram. Користувачі соцмережі активно діляться посиланнями та розповідають про можливість легкого заробітку.
Гру створили росіяни?
З вірогідністю у 99% - так. У проєкту є офіційний сайт. Він, хоч і має домен верхнього рівня для Британських територій в Індійському океані .io, втім закінчується на /ru. Інформація про розробників відсутня як на сайті, так і в офіційних соцмережах проєкту: Х (колишній Twitter) та YouTube.
Після перевірки офіційного сайту Hamster Kombat за допомогою сервісу перевірки доменів, можна знайти жирний слід росіян.
З пунктами “Registrant Country” та “Registrant State/Province” все має бути зрозуміло без пояснень: RU та москва. Російський номер телефону у якості контактного також залишаємо без коментарів.
А ось пункт "Registrar URL" відповідає за те, кому саме належать сервери, на яких є сайт. Як бачимо зі скриншоту, це nic.ru, який в Україні не відкривається без VPN. Використовуючи останній, ми дізнаємося, що nic.ru - це "один из крупнейших в России регистраторов доменных имен и хостинг-провайдеров". Має офіс у столиці росії - москві.

Чим небезпечна гра Hamster Kombat для українців
Зазначають, що російські компанії повинні зберігати дані користувачів та за запитом зобов’язані передавати їх держорганам. Так, особисті дані українців, які грають у гру, можуть використати без їхнього контролю для невідомих цілей.
Крім того, інтерфейс гри простий та симпатичний, а головні герої-хом’яки можуть бути привабливими для дітей. Маючи доступ до особистих даних користувачів, автори цієї крипто-забавки можуть скористатися ними у власних цілях.