Робота за кордоном: в яких країнах українцям простіше працевлаштуватися (відео) [ Редагувати ]

Польща є найближчою та найпростішою для українців країною в плані роботи. Там бракує робочих рук і чекають українців, які готові займатися важкою фізичною працею. Водночас Німеччина робить ставку на фахівців з кваліфікацією.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів президент Асоціації "Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування" Василь Воскобойник.
"Нагадую, що станом на сьогодні для всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років кордони зачинені. Люди не можуть виїхати з України, тому говорити про якусь масову трудову міграцію українців за кордон не доводиться.
Загалом і до війни з тих, хто виїжджав працювати за кордон 65% складали саме чоловіки. На зараз можна сказати, що трудової міграції майже не існує.
Жінки, які їдуть працювати, не можуть працювати у тих галузях, де раніше працювали чоловіки. Намагаються, щоб у нас в Україні жінки працювали на чоловічих професіях, бо не вистачає і тут робітників.
Ситуація навряд чи буде виглядатиме більш-менш прогнозованою до закінчення військових дій і до моменту, коли будуть знову відкриті кордони і українцям буде дозволено вільно виїжджати зі своєї Батьківщини.
Наприклад Польща завжди робила ставку на українців, які будуть працювати у сфері звичайної фізичної праці. Це робота в будівництві, на складах, сільському господарстві та в переробній промисловості.
Якщо ж говорити про Німеччину, яка дозволила вільне працевлаштування українців з 2022 року, коли запустилась програма тимчасового захисту українців, там робиться ставка на людей з кваліфікацією. Тому українці, які заїздять, їм пропонують перш за все пройти мовні курси, якщо необхідно, вони підвищують свою кваліфікацію і починають працювати на більш професійній роботі, тобто це не звичайна фізична праця.
Загалом у Німеччині найбільш затребуваними є фахівці, які можуть працювати у таких галузях, як верстатобудування, хімічна галузь, автомобілебудування.
Будь-де в Європі потрібне знання мови, а по-друге, підтвердити свою кваліфікацію. Бо навряд чи хтось дозволить лікарю лікувати власних громадян, якщо він не зміг здати відповідний іспит і підтвердити свій диплом.
У першу чергу в таких галузях, які пов'язані з безпекою, охороною здоров'я, зрозуміло, що крім мови, потрібно перевіряти фах конкретної людини.
Чим більше розвинена раїна, тим більший заробітних плат. Мінімальна зарплата в Німеччині станом на зараз складає приблизно дві тисячі доларів на місяць. Мінімальна зарплата у Польщі - тисячу доларів. Крім високих заробітних плат, так само вищий рівень життя, цін, вартості житла, проїзду тощо".
Не можна сказати, що різниця в заробітних платах між Польщею та Німеччиною компенсується витратами, які будуть нести конкретні громадяни, але більшість українців хотіли б навчатися жити, продовжувати своє життя в майбутньому саме в Німеччині.
Країни в першу чергу роблять для себе міграційні політики, на підставі котрих роблять ставку на залучення або звичайних фізичних працівників, які будуть працювати руками, або вони хочуть залучати фахівців, як це робить Німеччина.
І якщо для звичайного фізичного працівника достатньо заїхати і отримати дозвіл на роботу і почати працювати вже завтра. То для фахівця цей шлях розтягується півроку-рік, коли людина, яка заїхала, повинна здати відповідні іспити тощо. Це бюрократія, яка базується на реальному баченні конкретної країни своєї міграційної стратегії.
У Польщі працевлаштувались майже 70% тих, хто отримав дозвіл на тимчасове перебування, а в Німеччині ця цифра складає лише 20%. Але німецький уряд заявив, що робитиме кроки для спрощення працевлаштування українців і хоче, щоб кількість людей, що працюють, збільшувалась до 40%. Вони будуть поступово знижувати для українців розмір соціальних виплат і таким чином будуть м'яко підштовхувати людей або працювати.ю або залишати Німеччину", - розповів Василь Воскобойник.