День Святої Трійці: як святкували у храмі св. Миколая у Києві [ Редагувати ]
День Святої Трійці - одне з найбільш шанованих християнських свят відзначають сьогодні в Україні. Віряни прикрашають домівки живими польовими квітами, гілками дерев, травами. Йдуть до храмів.
Святкове богослужіння було сьогодні вранці й у деревʼяному козацькому храмі святого Миколая у Києві, що був зведений ще у 18-му столітті. Він розташований у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Його вважають гарнізонним храмом Православної церкви України. Наш матеріал звідти.
Церква Святителя Миколи Чудотворця. Це гарнізонний храм Збройних сил України. Сьогодні тут служать святкову літургію для військовослужбовців.
Українських воїнів, що боронять державу нашу від нападу підступного московського агресора, нехай пом'яне Господь-бог у царствії своїм.
Священник ПЦУ, військовий капелан, підполковник ЗСУ Борис Кутовий підносить до неба свої молитви, щоб Господь допоміг українським бійцям зберегти життя, здоров'я та дух праведності у серцях.
За традицією на Трійцю, що є частиною Зелених свят заведено прикрашати домівки гілками дерев із зеленим листям чи от такими букетами з польових квітів і трав. Втім у ці дні, каже капелан, важливо приділяти увагу не лише святковим символам.
Борис Кутовий, військовий капелан:
Він просто, якщо буде біля вас, якщо ви спите, працюєте, молитесь, коли потрібно прийде сила до серця зробити вчинки, бути сміливим, робити подвиг. І я скажу, що сьогодні, добра справа, добре слово - це теж подвиг.
Привітати військових зі святом Трійці до церкви завітали актори Київського академічного театру українського фольклору: трупа не раз їздила на фронт, відвідувала поранених у госпіталях.
Актор театру Анатолій Пахомов каже: працює і на культурному фронті, і служить у теробороні - охороняє об'єкти критичної інфраструктури.
Анатолій Пахомов, актор Київського академічного театру українського фольклору "Берегиня":
Просто поєдную - бігаю в театр на репетиції й на службу на добу оце заступаю. Тяжкувато - це так, м'яко кажучи, але потрібно. На жаль, такий час лихоліття, випробувань настав, і ми його сподіваюсь витримаємо достойно.
Марина, військовослужбовиця ЗСУ:
Свято - велике, дійсно. Кожен з нас сьогодні в думках молився господу Богу за збереження наших бійців, дай Боже, щоб всі були живі здорові, поверталися додому і зі скорішою перемогою. Кожен вірить в це.
Настоятель гарнізонного храму твердо вірить: Господь не дасть ворогу нас розтоптати, не дозволить знищити українську культуру. Але для перемоги нашим воїнам потрібна і небесна, і людська підтримка.
Борис Кутовий, капелан, настоятель гарнізонного храму ЗСУ:
Дуже багато буваю на фронті, бачу наших хлопців, де межа життя і смерті, я бачу їх віру в Україну, я бачу їх сміливість, взагалі я бачу їх святість у тій праці, у тій важкій роботі, яку роблять в нелюдських умовах, в надважкому стані, важку, але святу роботу.
Дуже важливо, що саме з нашого храму, після кожної такої святкової події артисти їдуть на фронт за сприяння нашого храму, їдуть підтримувати наших хлопців. І там не тільки боже слово, але й пісня, краса нашої культури теж підтримує нашого воїна.